arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۸۰۴۰
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۰۸ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۷

ترامپ: آمریکا آماده توافق تجاری با چین نیست

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن هنوز آماده توافق تجاری با چین نیست اما گفت وگوهای دوجانبه ادامه خواهد یافت. وی افزود: ما به مذاکره با چین ادامه خواهیم داد. احترام زیادی برای شی جین پینگ رئیس جمهوری چین قائل هستم اما در حال حاضر نمی توانیم با آنها توافقی امضا کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت که واشنگتن هنوز آماده توافق تجاری با چین نیست اما گفت وگوهای دوجانبه ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این دو اقتصاد بزرگ دنیا هر کدام بر بیش از 50 میلیارد دلار از کالاهای یکدیگر تعرفه وضع کرده اند. ترامپ در حال بررسی وضع 200 میلیارد دلار دیگر بر کالاهای چینی است.
ترامپ بدون ارائه جزئیات بیشتر در این باره به خبرنگاران گفت: ما عملکرد خوبی در مذاکرات با چین داشته ایم اما آماده توافقی که آنها دوست دارند، نیستیم.
وی افزود: ما به مذاکره با چین ادامه خواهیم داد. احترام زیادی برای شی جین پینگ رئیس جمهوری چین قائل هستم اما در حال حاضر نمی توانیم با آنها توافقی امضا کنیم.
واشنگتن از پکن خواسته که دسترسی به بازارهایش را تسهیل کرده و از حقوق مالکیت معنوی شرکت های آمریکایی حفاظت کند. آمریکا همچنین خواستار قطع کمک های پکن به شرکت های چینی و کاهش شکاف تراز تجاری 375 میلیارد دلاری میان دو کشور شده است.
چین دولت ترامپ را به استفاده از تاکتیک های سختگیرانه متهم کرده و خواستار گفت وگوهای بیشتر شده است.
آمریکا همچنین با متحدان اروپایی، کانادا و مکزیک نیز وارد جنگ تجاری شده و تعرفه هایی بر فولاد و آلومینیوم آنها وضع کرده است.

نظرات بینندگان