arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۸۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۲۰ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۷

اعلام آمادگی روسیه برای برقی کردن قطار بندرعباس-سرخس

معاون مدیر کل راه آهن روسیه اعلام کرده است که این کشور آماده همکاری با ایران برای نوسازی زیرساخت ها، احداث خط دوم و برقی کردن راه آهن بندرعباس - سرخس است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ویاچسلاو ولودین امروز در دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست کمیسیون مشترک پارلمانی دو کشور با بیان اینکه روابط تهران و مسکو به صورت پویا در حال توسعه است، ادامه داد: اطمینان دارم که این امر به واسطه پویایی روابط روسای جمهوری دو کشور بوجود آمده است.رئیس دومای دولتی روسیه توضیح داد: اکنون مهم این است که تصمیمات در ابعاد پارلمانی و در سطح ایجاد قانون عملیاتی شود، از این رو باید همکاری های پارلمانی دو کشور گسترش یابد.کمیسیون مشترک پارلمان ایران و روسیه امروز با حضور لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، مهدی سنایی سفیر تام الاختیار کشورمان در مسکو و «ویچسلاو والودین» رئیس مجلس دومای روسیه در ولگوگراد برگزار شد.سیدناصر موسوی لارگانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، شهاب الدین بیمقدار، رمضان علی سبحانی فر، برومندی، کارن خانلری و حسین امیرعبداللهیان به همراه 9 تن از معاونان وزیران و مسئولان، رئیس مجلس شورای اسلامی را در این سفر همراهی می کنند.«الکساندر میشارین» در نشست کمیسیون مشترک پارلمانی ایران و روسیه در ولگوگراد افزود: این پیشنهاد از سوی طرف ایرانی ارائه شده و پیش بینی می شود تا 6 میلیارد یورو هزینه در بر داشته باشد.
وی با یادآوری اینکه روسیه در طرح برقی کردن راه آهن گرمسار- اینچه برون به طول 495 کیلومتر با ایرانی ها همکاری می کند، ادامه داد: ارزش این پروژه به طول یک هزار و 500 کیلومتر حدود 1.2 میلیارد یورو است از این رو پیش بینی می شود ارزش طرح دوم که سه برابر بیشتر از پروژه قبلی است، چهار تا پنج برابر بیشتر باشد.
به گفته میشارین، راه آهن روسیه نخستین بخش از تجهیزات مورد نیاز در این پروژه را دریافت و اعلام کرده است که در چارچوب توافق های صورت گرفته آماده همکاری است.
این مقام روس اوایل ماه گذشته میلادی به خبرنگاران گفت که مسکو پیشنهادی از ایران دریافت کرده که شامل نوسازی زیرساخت ها و احداث خط دوم و برقی کردن راه آهن بندرعباس — سرخس می شود.
کمیسیون مشترک پارلمان ایران و روسیه امروز با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، مهدی سنایی سفیر تام الاختیار ایران در مسکو و «ویچسلاو والودین» رئیس مجلس دومای روسیه در ولگوگراد برگزار شد.
سیدناصر موسوی لارگانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، شهاب الدین بیمقدار، رمضان علی سبحانی فر، برومندی، کارن خانلری و حسین امیرعبداللهیان به همراه 9 تن از معاونان وزیران و مسئولان، رئیس مجلس شورای اسلامی را در این سفر همراهی می کنند. 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان