کد خبر: ۴۲۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۱ - ۰۸ آبان ۱۳۹۰

اجراي قصاص اسيدپاش در انتظار تاييد ديوان عالي كشور

دادستان عمومي و انقلاب همدان گفت: راي قصاص متهم به اسيدپاشي در پرونده «طاهره بهرامي» براي اجرا در انتظار تاييد ديوان عالي كشور است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دادستان عمومي و انقلاب همدان گفت: راي قصاص متهم به اسيدپاشي در پرونده «طاهره بهرامي» براي اجرا در انتظار تاييد ديوان عالي كشور است.

حجت‌الاسلام اكبري بيگلري در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در خصوص آخرين وضعيت پرونده «طاهره» ـ قرباني اسيدپاشي در همدان ـ تصريح كرد: اين پرونده در ديوان عالي كشور است و اجراي حكم صادره از سوي دادگاه كيفري استان همدان منوط به بررسي پرونده در ديوان عالي كشور و تاييد راي است.

وي افزود: راي صادر شده در دادگاه كيفري استان همدان مبني بر قصاص است اما بايد به تاييد ديوان عالي كشور برسد؛ لذا زمان دقيق اجراي قصاص مشخص نيست.

پيش از اين دادستان همدان به ايسنا گفته بود كه «طاهره» اصرار به قصاص دارد. وي هم‌چنين احتمال بخشش از سوي «طاهره» را ضعيف دانسته بود اما در عين حال اظهار كرد كه عفو توسط طاهره غيرممكن نيست.

اكبري اضافه کرده بود كه قصاص در قسمت‌هايي از بدن طاهره که آسيب‌ديده بايد صورت گيرد.

به گزارش ايسنا، «طاهره» زن جوان 26 ساله همداني در آغازين ساعات روز 15 ارديبهشت‌ماه سال گذشته با شنيدن صداي زنگ حياط منزلش به همراه دختر 3 ساله‌ خود به سمت حياط رفت.

او پس از بازكردن در با زني ناشناس و بلندقامت روبه‌رو شد كه دستكشي بر دست و سطلي ‌آبي‌رنگ به همراه داشت.

اين زن با بيان اينكه شيره انگور از طرف مادرشوهرش براي او آورده است از طاهره خواست كه ظرف بزرگ‌تري بياورد.

هنگامي كه طاهره براي برداشتن ظرف بزرگ‌تر به داخل خانه‌اش رفت، «مونا» ـ زن‌ناشناس ـ از فرصت استفاده كرد و به طور ناگهاني وارد خانه شد. سپس زماني كه طاهره از آشپزخانه خارج شد، در فرصتي مناسب با آچاري كه به همراه داشت، ضربات متعددي به سر طاهره كوبيد.

پس از آنكه طاهره بي حال روي زمين زانو زد، مونا چهار ليتر اسيدسولفوريك را روي بدن طاهره ريخت و اين در حالي بود كه كودك طاهره كه پشت مادر پناه گرفته بود نيز از اين جنايت مصون نماند و قسمتي از صورت و بدنش در اسيد سوخت.
نظرات بینندگان