arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۸۴۵۷
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۵ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۷

سرمایه گذاری دو میلیارد دلاری پنتاگون در حوزه هوش مصنوعی

آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این پول برای سرمایه گذاری در حدود 20 پروژه موجود و جدید برای دستیابی به نسل جدیدی در این حوزه هزینه می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

بخش تحقیقاتی و پژوهشی پنتاگون اعلام کرد که دو میلیارد دلار برای توسعه هوش مصنوعی با مهارت‌های ارتباطی شبیه انسان سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این پول برای سرمایه گذاری در حدود 20 پروژه موجود و جدید برای دستیابی به نسل جدیدی در این حوزه هزینه می‌شود.

استیون والکر رییس این آژانس ادامه داد: ما سرمایه گذاری‌های تحقیقاتی چندگانه با هدف انتقال کامپیوترها از یک ابزار تخصصی به یک شریک حلال مشکلات انجام می‌دهیم.

وی اضافه کرد: ما خواهان دستیابی به ماشین‌هایی هستیم که ارتباطات و قابلیت استدلال همانند یک انسان و توانایی تشخیص محیط و وضعیت جدید را داشته باشند و خود را با آن تطابق دهند.

این نسل جدید ماشین‌های هوشمند و رباط‌ها به طور آسان به روز نمی‌شود و باید محققان و پژوهشگران در درجه اول خود را به روز کنند.

آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع آمریکا بر سرمایه‌گذاری در فناوری مورد استفاده در حوزه‌های دفاعی–نظامی از جمله پهپادها متمرکز است.

نظرات بینندگان