arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۸۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۲۱ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۷

دستور فواد معصوم برای تحقیقات فوری در خصوص آتش‌سوزی کنسولگری ایران در بصره

رئیس جمهوری عراق امروز (شنبه) آتش زدن کنسولگری ایران در بصره را محکوم کرد و از دولت عراق خواست تا تحقیقات فوری را برای شناسایی عاملان این رخداد آغاز کند
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دستور فواد معصوم برای تحقیقات فوری در خصوص آتش‌سوزی کنسولگری ایران در بصرهرئیس جمهوری عراق امروز (شنبه) آتش زدن کنسولگری ایران در بصره را محکوم کرد و از دولت عراق خواست تا تحقیقات فوری را برای شناسایی عاملان این رخداد آغاز کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: طی روزهای گذشته تظاهرات اعتراض آمیز شهروندان بصره که خواهان بهبود شرایط زندگانی خود و اوضاع اقتصادی و سیاسی‌شان برای داشتن زندگی شرافتمندانه و پایان یافتن رنج‌های شدید خود بودند، ادامه داشت.

وی افزود: برخی افراد از تظاهرات‌ها برای اهدافی غیر از اهداف اصلی برگزاری آن سوءاستفاده کردند و تظاهرکنندگان تندرویی دفاتر و دارایی‌های نهادهای عراقی و خارجی را تخریب کردند که خطرناک‌ترین اقدام آنها این بود که مهاجمان ناشناس مقر کنسولگری ایران در بصره را آتش زدند.

رئیس جمهوری عراق تعدی به مقر کنسولگری ایران در بصره را محکوم کرده و از دولت عراق خواست تا تحقیقات فوری را برای شناسایی عاملان این اقدام و انگیزه‌هایشان آغاز کند.

وی تأکید کرد: ما بر تمایل بسیار کشور خود برای حفاظت و توسعه روابط دوستی میان دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران و عراق در تمامی زمینه‌ها تاکید می‌کنیم.

نظرات بینندگان