arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۸۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۸ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۷

دست رد آلمانی‌ها به اسراییل، برای توقف روابط اقتصادی با ایران

فرماندار بزرگ‌ترین ایالت آلمان که در اسرائیل به سر می‌برد گفت این ایالت تجارت خود را با ایران متوقف نخواهد کرد و برنامه‌ای برای تحریم حزب الله ندارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

فرماندار بزرگ‌ترین ایالت آلمان که در اسرائیل به سر می‌برد گفت این ایالت تجارت خود را با ایران متوقف نخواهد کرد و برنامه‌ای برای تحریم حزب الله ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از اورشلیم پست، آرمین لاشت-فرماندار ایالت "نوردراین-وستفالن"- که بزرگ‌ترین ایالت آلمانی است در جریان سفر به اسرائیل برای افتتاح دفتر نمایندگی ایالتی در این کشور با درخواست برای توقف روابط اقتصادی و مبادلات تجاری با ایران مخالفت کرد.

ایالت نوردراین وستفالن با ۱۸ میلیون نفر جمعیت در شمال غربی آلمان واقع شده و ۱۸ میلیون نفر جمعیت دارد. بنیامین نتانیاهو- نخست وزیر اسرائیل در صفحه فیس بوک خود نوشت که حجم مبادلات با این ایالت یک میلیارد یورو است و با فرماندار این ایالت در خصوص ایران مذاکراتی داشته است.

آقای لاشت در بخش دیگری از سخنان خود با تحریم حزب الله و قطع دسترسی این گروه به حساب‌های بانکی در این ایالت مخالفت کرد. تاکنون اتحادیه عرب، آمریکا، کانادا و اسرائیل، حزب الله را گروه تروریستی قلمداد کرده‌اند اما اتحادیه اروپا و به ویژه آلمان مخالف تحریم‌های مالی و بانکی این گروه هستند.

چهار روز پیش در ایالت نوردراین آلمان کنفرانسی با هدف تشویق شرکت‌های آلمانی به تجارت و فعالیت در ایران برگزار شد که اتاق صنایع و بازرگانی این ایالت آن را ترتیب داده بود.

پیشتر این ایالت در ماه ژوئن امسال نیز با درخواست سفیر آمریکا در آلمان برای توقف پروازهای خطوط هوایی ماهان به این ایالت مخالفت کرده بود. شهرهای مهم آخن، بیله فلد، بوخوم، دورتموند، دوسلدورف، کلن ولورکوزن در این ایالت قرار دارند.

نظرات بینندگان