arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۸۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۰ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۷

ارشاد: برای آزادی مریم کاظمی و سعید اسدی وثیقه ۶ میلیارد ریالی تعیین شده

مدیرکل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای آزادی مدیر مجموعه تئاتر شهر و کارگردان نمایش «رویای شب نیمه تابستان» هر کدام سه میلیارد ریال وثیقه تعیین شده است. شهرام کرمی افزود: تلاش می‌کنیم تا بتوانیم با تودیع وثیقه، موضوع را حل و فصل کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرکل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای آزادی مدیر مجموعه تئاتر شهر و کارگردان نمایش «رویای شب نیمه تابستان» هر کدام سه میلیارد ریال وثیقه تعیین شده است.

شهرام کرمی صبح دوشنبه در گفتگو با ایرنا اظهار کرد: در مسیر دادسرای فرهنگ و رسانه برای رفع مشکل پیش آمده هستم.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا بتوانیم با تودیع وثیقه، موضوع را حل و فصل کنیم.

کرمی در خصوص میزان وثیقه تعیین شده برای آزادی این دو هنرمند، خاطرنشان کرد: برای مریم کاظمی دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و سعید اسدی، مدیر مجموعه تئاتر شهر هر کدام سه میلیارد ریال تعیین شده است.

مدیرکل هنر‌های نمایشی شامگاه گذشته در گفت و گوی رسانه‌ای اعلام کرد که مشکل، انتشار یک تیزر از نمایش «رویای شب نیمه تابستان» است که مونتاژی از چند تصویر مختلف و باعث ایجاد شبهه شد، اما هیچ ایراد محتوایی وجود ندارد.

به گفته وی با وجود پیگیری‌های صورت گرفته به دلیل پایان یافتن وقت اداری، اقدامات لازم میسر نشده و منجر به بازداشت این دو هنرمند شد.

این دو هنرمند تئاتری برای تیزر نمایش «رویای شب نیمه تابستان» که در سالن اصلی این مجموعه که به مدت هفت شب به صحنه رفته است عصر دیروز (یکشنبه ۱۸ شهریورماه) به دادسرای رسانه احضار و به دلیل طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده، بازداشت شدند.

نظرات بینندگان