arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۸۸۱۶
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۶ - ۱۹ شهريور ۱۳۹۷

تصمیم میلیاردر چینی برای بازگشت به شغل قبلی اش

مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک «علی بابا» اعلام کرد تا یک سال آینده از سمت خود بازنشسته می‌شود و به «معلمی» شغل سابق خود روی می‌آورد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک «علی بابا» اعلام کرد تا یک سال آینده از سمت خود بازنشسته می‌شود و به «معلمی» شغل سابق خود روی می‌آورد.

به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه بی بی سی، «جک ما»، کارآفرین، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک «علی بابا» اعلام کرد تا یک سال آینده از سمت خود کنار می‌رود و بازنشسته می‌شود.

او همزمان با تولد ۵۴ سالگی اش در ۱۰ سپتامبر با ارسال نامه‌ای به مشتریان و سهامداران شرکت علی بابا اعلام کرد تا سپتامبر سال ۲۰۱۹ از سمت خود به عنوان مدیر عامل شرکت علی بابا کنار می‌رود و در نظر دارد به شغل پیشین خود بازگردد. او همچنین «دنیل ژانگ»، رئیس اجرایی ۴۶ ساله این شرکت را به عنوان جانشین خود تعیین کرد.

میلیاردر چینی

او در بخشی از نامه خود آورده است: «معلم‌ها همیشه می‌خواهند دانش آموزانشان از آن‌ها فراتر بروند بنابراین مسئولیت کاری برای من و شرکت این است که به جوانتر‌ها و افراد با استعداد اجازه دهیم تا خود را نشان دهند.»

شرکت علی بابا نیز در بیانیه‌ای ضمن تایید خبر بازنشستگی جک ما، اعلام کرد ژانگ در تاریخ ۱۰ سپتامبر سال ۲۰۱۹ جایگزین ما خواهد شد.

«ما» پیشتر یک معلم زبان انگلیسی بود و پیش از میلیونر شدن در ۳۰ شغل از جمله کار در اداره پلیس و رستوران زنجیره‌ای کی اف سی مردود شد. در سال ۱۹۹۹ پس از سفر به آمریکا به همراه دوستانش که از اینترنت سررشته داشتند، شرکت علی بابا را تاسیس کرد.

خبر بازنشستگی «ما» که در تعطیلات آخر هفته منتشر شد واکنش‌ها و سر و صدای زیادی به پا کرد. بر اساس رتبه سنجی موسسه فوربز، جک ما در جایگاه بیستم ثروتمندترین افراد جهان و ششمین میلیارد در چین قرار دارد. مجموع ثروت او ۳۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است.

نظرات بینندگان