arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۸۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۵ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۷

انفجار انتحاری در شرق افغانستان ۴۵ کشته و زخمی بر جای گذاشت

این انفجار انتحاری علیه یک تظاهرات در شهر جلال آباد و منطقه مرزی نزدیک پاکستان رخ داد. همچنین ۲۳ تن دیگر نیز در این انفجار انتحاری زخمی شده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

مقامات ولایت ننگرهار افغانستان امروز (سه شنبه) اعلام کردند، در نتیجه انفجار انتحاری در شرق افغانستان دست کم ۲۲ تن کشته شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این انفجار انتحاری علیه یک تظاهرات در شهر جلال آباد و منطقه مرزی نزدیک پاکستان رخ داد. همچنین ۲۳ تن دیگر نیز در این انفجار انتحاری زخمی شده‌اند.

سهراب قادری یکی از اعضای شورای ولایتی گفت: در نتیجه این انفجار انتحاری ۴۵ تن کشته و زخمی شده‌اند که زخمی‌ها به بیمارستان‌های محلی منتقل شده اما احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

مقام‌های محلی می‌گویند، این حمله علیه تجمعی در اعتراض به فرماندهی شبه نظامی محلی بوده و در زمان وقوع انفجار صدها تن در این تجمع حضور داشتند.

ولایت ننگرها هم مرز با پاکستان یکی از مناطق متشنج در افغانستان محسوب می‌شود و در سال جاری میلادی یک سری انفجارهای انتحاری و حملات در مرکز آن رخ داده است.

هنوز هیچ گروهی مسؤولیت این انفجار انتحاری را بر عهده نگرفته است اما از اوایل ۲۰۱۵ این ولایت محل اصلی فعالیت‌های دانش محسوب می‌شود.

نظرات بینندگان