کد خبر: ۴۲۹۱۵
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۵ - ۰۸ آبان ۱۳۹۰

مردم سرت معتقدند نيروهاي ناتو شهرشان را ويران کرده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 بسیاری از ساکنان شهر سرت معتقدند گرچه دیکتاتور سابق لیبی مسبب خسارتهای وارده بر شهرشان است اما در حقیقت این نیروهای ناتو هستند که منازل آنها را ویران کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب" Entekhab.IR به نقل از فرانس 24 ؛ برای ارائه آمار دقیقی از کشته شدگان شهر سرت هنوز زود است. بسیاری از منازل و ساختمان های اداری شهر سرت ویران و به جرات می توان گفت که این شهر به شهر اشباح تبدیل شده است. فرانس بیست و چهار ادامه داد، بسیاری از مردم شهر سرت معتقدند که این نیروهای ناتو بوده اند که با بمباران های پی در پی شهر آنها را به ویرانه ای تبدیل کرده است. وضعیت در شهر سرت بسیار نگران کننده است.

شهر سرت با بیش از صد هزار سکنه یکی از مهمترین شهرهای لیبی محسوب می شود که در پی درگیری های اخیر بطور کلی ویران شده است. حملات هوایی جنگنده های ناتو موجب تخریت تعداد زیادی از منازل و ساختمان های اداری در این شهر شده است. ا

ین خبرنگار ادامه داد، می توان گفت در زمان درگیری ها بیشتر ساکنان شهر سرت از شهر خارج شده اند و اکنون این شهر به شهری کاملا نظامی تبدیل شده است. گفتنی است روسیه پیشتر اعلام کرده بود که باید درباره نحوه انجام ماموریت ناتو در لیبی تحقیقاتی جامعی صورت گیرد چرا که مسکو معتقد است نیروهای خارجی در لیبی مفاد قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را رعایت نکرده اند.
نظرات بینندگان