arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۱۷۵
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۱۶ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۷

اردوغان خودش را به سمت رئیس صندوق ثروت ترکیه منصوب کرد!

رجب طیب اردوغان- رئیس جمهور ترکیه هم چنین ظفر سونمز- مدیر بخش ترکیه و آفریقا در خزانه مالزی را به عنوان مدیر کل این صندوق منصوب کرد. طبق متن منتشرشده در روزنامه رسمی این صندوق، برات آلبایراک- وزیر خزانه‌داری و داماد اردوغان نیز به عضویت هیات مدیره این صندوق در آمده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

اردوغان با ابراز اینکه از مدیریت قبلی ناامید شده است دست به تغییرات عمده ای در صندوق ثروت ترکیه زد.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، رجب طیب اردوغان- رئیس جمهور ترکیه هم چنین ظفر سونمز- مدیر بخش ترکیه و آفریقا در خزانه مالزی را به عنوان مدیر کل این صندوق منصوب کرد. طبق متن منتشرشده در روزنامه رسمی این صندوق، برات آلبایراک- وزیر خزانه‌داری و داماد اردوغان نیز به عضویت هیات مدیره این صندوق در آمده است.

این تغییرات ۲ سال پس از تشکیل این صندوق در راستای تلاش برای تولید سرمایه از دارایی‌های دولتی صورت می‌گیرد. با این حال اهداف و استراتژی‌های این صندوق هیچ‌گاه مشخص نبوده است و اینک نخستین رئیس آن توسط اردوغان برکنار می‌شود.

صندوق ثروت ترکیه دارای سهام شرکت هایی چون " ترکیش ایرلاینز"، " تورک تله کام"، " زراعت بانک" و "هالک بانک" است و هم چنین مدیریت چند شرکت نفتی، خدمات پستی، صرافی و راه آهن ملی را در اختیار دارد. از زمان تاسیس این صندوق تاکنون، ترکیه بر افزودن ارزش به شرکت های دولتی تاکید داشته است.

اعضای هیات مدیره این صندوق پس از تغییرات جدید عبارت‌اند از: رفعت هیشارچیکلیوغلو- رئیس اتاق بازرگانی ترکیه، حسین ایدین-مدیر انجمن بانکی ترکیه، آردا ارموت-مدیر آژانس حمایت و توسعه سرمایه گذاری ترکیه، اریسا اریکان- عضو هیات مدیره بورس استانبول و فواد توسیالی- بازرگان ترک.

نظرات بینندگان