کد خبر: ۴۲۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۶ - ۰۸ آبان ۱۳۹۰

بي بي سي: حاميان و مخالفان بشار اسد در لندن تظاهرات کردند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شبکه تلویزیونی بی بی سی از برگزاری تظاهرات مخالفان و حامیان بشار اسد رئیس جمهور سوریه مقابل سفارت سوریه در لندن پایتخت انگلیس خبر داد . ب

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب" Entekhab.ir؛ صدها نفر به دعوت سازمان عفو بین الملل در اعتراض به نقض حقوق بشر مقابل سفارت سوریه در لندن تظاهرات کردند و نظام حاکم بر سوریه را مسئول نقض حقوق بشر در سوریه دانستند . خبرنگار بی بی سی عربی در لندن گفت :طبق امارهای پلیس انگلیس حدود پانصد تظاهرکننده به درخواست عفو بین الملل و پس از انتشار گزارشهای نگران کننده از قتل و شکنجه سازمان یافته معترضان سوری مقابل سفارت سوریه در لندن تظاهرات کردند .

تظاهرکنندگان با مسدود کردن برخی از خیابانهای شلوغ لندن توجه عابران پیاده به ویژه اقلیت عرب را معطوف به خود کردند . در همین حال دهها نفر نیز با در دست داشتن عکسهای بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مقابل سفارت این کشور در لندن تجمع کردند و به شدت به انچه ان را جانبداری شبکه های ماهواره ای از مخالفان اسد نامیدند ؛اعتراض کردند . بی بی سی عربی در ادامه این گزارش به تحولات و شمار کشته ها و زخمی های حوادث سوریه اشاره کرد و افزود : تظاهرکنندگان از جامعه بین المللی خواستند تصمیماتی قاطعانه برای متوقف کردن نقض حقوق بشر در سوریه اتخاذ کند در حالیکه طرفداران نظام معتقدند این اقدامات به دست باندهای مسلح مخالف نظام صورت می گیرد .
نظرات بینندگان