arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۳۶۱
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۱۶ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۷

مظنونان معرفی شده در پرونده اسکریپال: ما برای گردشگری در سالزبری بودیم

الکساندر پتروف و روسلان باشیروف، دو مظنونی که لندن در پرونده مسمومیت یک جاسوس پیشین روسی معرفی کرده است، اعلام کردند: دوستان ما از مدت‌ها پیش به ما پیشنهاد داده بودند که سالزبری یک شهر بسیار زیباست و ما به آنجا سفر کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مظنونان معرفی شده در پرونده اسکریپال: ما برای گردشگری در سالزبری بودیم

مظنونان پرونده اسکریپال که توسط لندن تصاویر آنها منتشر شده است در مصاحبه‌ای با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کردند که آنها تنها برای گردشگری در سالزبری بودند و هیچگونه ماده سمی با خود به همراه نداشتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، الکساندر پتروف و روسلان باشیروف، دو مظنونی که لندن در پرونده مسمومیت یک جاسوس پیشین روسی معرفی کرده است، در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کردند: دوستان ما از مدت‌ها پیش به ما پیشنهاد داده بودند که سالزبری یک شهر بسیار زیباست و ما به آنجا سفر کنیم.

آنها ادامه دادند که ممکن است برحسب اتفاق به خانه سرگئی اسکریپال نزدیک شده باشند اما نمی‌دانند که آن خانه دقیقا در کجا قرار دارد. آنها کمتر از یک ساعت در سالزبری بودند، زیرا شرایط آب و هوایی بد بوده و نتوانسته بودند که در آن شهر به گردش بپردازند.

این اظهارات از سوی دو مردی منتشر شد که شباهت نزدیکی به دو فرد موجود در تصاویر منتشر شده توسط پلیس انگلیس به عنوان دو مظنون اصلی پرونده اسکریپال داشتند.

این اظهارات در حالی منتشر شد که دادستانی انگلیس دو تبعه روس را به عنوان مظنون اصلی پرونده معرفی کرد و اعلام کرد که آنها با استفاده از سم تلاش کردند که سرگئی اسکریپال و دخترش را بکشند. آنها در واقع دو مامور اطلاعاتی ارتش روسیه بوده‌ و از دولت روسیه دستور می‌گرفتند. روسیه بارها این اتهام را رد کرده است.

این مصاحبه در حالی منتشر شد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که می‌داند پتروف و باشیروف کجا هستند و آنها هیچ اقدام جنایی یا ویژه انجام نداده‌اند.

او ابراز امیدواری کرد که آنها بیرون آمده و در انظار عمومی گفت‌وگو کنند.

نظرات بینندگان