arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۴۶۹
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۳ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۷

گوگل چینی ها صادر می شود / همکاری با گروه های خودروسازی / تمرکز بر هوش مصنوعی

چینی ها اعلام کردند به زودی موتور جستجوی چینی موسوم به «بایدو» را که به گوگل چینی ها نیز معروف است به خارج از مرزهای چین صادر م کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

چینی ها اعلام کردند به زودی موتور جستجوی چینی موسوم به «بایدو» را که به گوگل چینی ها نیز معروف است به خارج از مرزهای چین صادر م کنند.

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از سی ان بی سی، موتور جستجو چینی بایدو به شدت در حال پیشرفت در حوزه های فناوری، هوش مصنوعی و حتی همگام سازی با خودروهای خودران است.

حدود 70 درصد از جستجوهای اینترنتی چین از طریق بایدو انجام می شود که اغلب به عنوان گوگل چین شناخته می شود. جمعیت چین یک جامعه هدف مهم برای شرکت های فناوری است و جمعیت 1.4 میلیارد نفری چین را می توان بازار مهمی برای رقابت های تکنولوژیک دانست.

علت محبوبیت بایدو در چین را می توان سرعت بالای تجزیه و تحلیل داده ها دانست که حتی به لحاظ ترافیک از  گوگل، یوتیوب و فیس بوک سبقت گرفته است.

بیشتر درآمد بایدو از تبلیغات آنلاین تامین می شود، در حالی که کسب و کار اصلی آن در موتور جستجوگر متمرکز است.افزون بر این  نقشه ها، تصاویر، فیلم ها و سیستم عامل های خبری را به کاربران ارائه می دهد.

اما مانند سایر شرکت های اینترنتی چینی، بایدو تحت قوانین سانسور سختگیرانه آنلاین پکن قرار دارد. دولت  شرکت هایی  را که این قوانین را نادیده بگیرند جریمه می کند.

شاید بر همین اساس است که بایدو برای دور زدن هشدارهای دولتی و رهایی از حاشیه ها روی  پروژه های خودروهای خودران سرمایه گذاری می کند و مشارکتی جدی  با مایکروسافت، اینتل و گروه خودروسازی بی ام دبلیو دارد.

 افزون بر این ها بایدو در حال توسعه فناوری خودروهای خودران در بیش از 100 اتوبوس خود ران در پکن است. خودروهای خودران به زودی راهی خیابان های پکن و شنژن خواهند شد و البته در اوایل سال 2019 وارد بازار ژاپن می شوند.

بر همین اساس است که به نظر می رسد این شرکت اهداف بلندمدت خود را در بازارهای خارج از چین تنظیم کرده و در تلاش است بازارهای خودروهای خودران را داقل در آسیا به نام خود سند بزند.

 

 

نظرات بینندگان