arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۴۹۶
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۵ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۷

سردار سلامی: شن‌ها به امر خداوند مأمور شدند تا از آمریکایی‌ها در طبس انتقام سختی بگیرند

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا می‌داند که هر جنگی را با ایران آغاز کند، بازنده این جنگ خودش خواهد بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا می‌داند که هر جنگی را با ایران آغاز کند، بازنده این جنگ خودش خواهد بود.

سردارسرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه  پاسداران انقلاب اسلامی در یادواره سرداران و 230 شهید شهرستان مهدی‌شهر در حسینیه اعظم این شهر اظهار کرد: اگر امروز ایران و ملت بزرگ آن در دنیا شریف، عزیز، مقتدر و مستقل بوده و در برابر هیچ قدرتی کرنش نمی‌کند و هیچ یک از بیگانگان در حریم امن این امت جایگاهی ندارند فقط به خاطر تأثیر جاودان روح و خون شهداست.

وی با بیان اینکه هرآنچه ما داریم متعلق به شهداست افزود: اگر شهدا نبودند؛ ما هیچ یک از ویژگی‌های مهم استقلال، قدرت، عزت و شرافت را در دنیا نداشتیم.

شهدا باعث شدند دشمن از سرزمين ما تارومار شود


جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به فرمایش امام علی (ع) مبنی بر اینکه "هیچ قومی نیست که دشمن در کوچه و خیابان‌هایش پا بگذارد و آن قوم ذلیل نشود"، عنوان کرد: شهدای والامقام سبب شدند که دشمن از سرزمین ما تارو‌مار شده و امروز نیز شهدا سبب می‌شوند که دشمن از خیابان‌ها و شهرهای بلاد اسلامی تارومار شوند.

وی "جهاد" را رمز نجات مسلمانان دانست و با بیان اینکه مدافعان حرم سپر مستحکم امت و زینت‌های جامعه ما هستند؛ به حضور گسترده مردم در ‌یادواره‌های شهدا اشاره کرد و اظهار داشت: مردم غیرت‌مند و باوفای کشور پس از چند دهه از شهادت شهدای والامقام، مانند روز شهادت آنان در مراسم‌های گرامیداشت این ستاره‌های درخشان حضوری گسترده دارند.

سلامی با تأکید بر اینکه کار بزرگ‌تر صبر خانواده‌های شهدا بر شهادت عزیزانشان است، افزود: شهدا رفتند تا به آرزوی خود برسند؛ اما خانواده‌های آنان آرزوهایشان را برای بقای اسلام بدرقه کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه ملت بزرگ ایران سال‌ها‌ست که با بزرگترین قدرت‌های امپراتوری تاریخ بشر در جنگ بوده است؛ از آمریکا و متحدانش به‌عنوان بزرگترین "قدرت‌های ظاهری" حیات بشر در طول تاریخ یاد کرد و افزود: اما وقتی به سنوات تاریخ 40 ساله شکوهی که اسلام و ایمان آفرید نگاه کنید، می‌بینید که در تمام این 40 سال، ملت بزرگ ایران با قوت ایمان خود و با رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) دشمنان را در صحنه‌های مختلف آشکارا شکست داده و اراده خود را بر آنان تحمیل کرده است. این ملت با تکیه بر همین ویژگی‌ها سرزمین خود را امن کرده و کشور خود را به پیش برده و نور خدا را جلوه‌گر ساخته است.

ملت ايران آمريكا را در طبس شكست داد

سلامی با اشاره به نمونه‌هایی از شکست آمریکا از ملت بزرگ ایران و دیگر ملت‌های آزاده در منطقه که جمهوری اسلامی ایران را الگوی خود قرار داده‌اند، بیان کرد: زمانی که ملت بزرگ ایران موفق به شکست‌دادن شاه خائن شد؛ یعنی یک سیاست جهانی از آمریکا را با دست‌های خالی با شکست مواجه کرده است.

وی با اشاره به شکست آمریکایی‌ها از اراده خداوند برای حفظ ملت ایران در واقعه طبس افزود: وقتی آن‌ها (آمریکایی‌ها) در طبس سوختند و شن‌ها به امر خداوند مأمور شدند تا از دشمنان‌مان انتقام سختی بگیرند؛ ملت ایران آمریکا را در طبس شکست داد.

جانشین فرمانده کل سپاه  اضافه کرد: وقتی ملت ایران لانه جاسوسی آمریکا را اشغال کرد و دیپلمات‌های جاسوس آمریکا را 444 روز به گروگان گرفت؛ آمریکا را در جهان از اعتبار قدرت و سیاست انداخت.

سلامی از جنگ تحمیلی رژیم بعث به‌عنوان جنگی نابرابر علیه جمهوری اسلامی ایران نام برد و افزود: وقتی دشمنان ملت بزرگ ایران، این جنگ جهانی را در جبهه‌های غرب و جنوب کشور با محوریت صدام علیه کشورمان تحمیل کردند و ملت ایران نیز با دست‌های خالی ایستاد و در برابر آن ائتلاف قدرتمند جهانی حتی یک وجب از خاک کشورمان را در اختیار بیگانگان قرار نداده و آنان را فراری داد؛ آمریکا و متحدان این کشور استکباری را درهم شکست.

وی با اشاره به الگو‌برداری دیگر کشورهای منطقه از ملت ایران برای مقاومت در برابر زورگویان به‌ویژه آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی عنوان کرد: وقتی مردم فلسطین اجازه ندادند تا نهضت فلسطین خاموش شود و مسلمانان مظلوم در مقابل سلطه استکبار به‌ویژه آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی، اروپا و شرکای منطقه‌ای آنان (از خود) دفاع کرده‌اند و جنگ‌های بزرگی را مانند جنگ 33 روزه با پیروزی به آن‌ها تحمیل کرده‌اند؛ نشان می‌دهد که آمریکا شکست خورده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: وقتی با رشادت‌های جبهه مقاومت اجازه داده نشد تا سوریه اشغال و تجزیه شود و حرم‌های امن الهی در عراق و سوریه به دست دشمنان اسلام بیفتد؛ آرزوهای دشمنان دفن شد.

وی با اشاره به طرح آمریکا برای ایجاد خاورمیانه جدید تصریح کرد: وقتی ملت بزرگ جمهوری اسلامی ایران اجازه نداد تا پروژه بزرگ خاورمیانه جدید آمریکا به ثمر بنشیند و نقشه راه آنان را برای سلطه مجدد در جهان اسلام باطل کرد؛ آمریکا را شکست داد.

سلامی اضافه کرد: وقتی از تحریم اقتصادی نردبانی برای رشد و پیشرفت ساخته و ماهواره به آسمان فرستادیم و در انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به پیشرفت‌های شگرفی رسیده و با پیشرفت در علوم و توسعه فناوری و با تکیه بر جوانان همه نیازهای کشور را ساخته‌ایم؛ دشمن را مأیوس کرده‌ایم. وقتی ملت ایران صبر کرده و در برابر افزایش قیمت‌ها نجابت به خرج داده و سختی‌ها را تحمل کرد؛ دشمنان‌مان را ناامید کرد.

شكست مسلمان هرگز ممكن نيست


جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به گسترش دامنه نفوذ تفکر انقلاب اسلامی در منطقه عنوان کرد: امروز مسلمانان در اقصی نقاط سرزمین‌های اسلامی به انقلاب اسلامی ایران و امامت و ولایت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به‌عنوان پیشوایان بزرگ انقلاب‌مان روی آوردند و می‌بینیم که در موضوع مقاومت ملت بزرگ یمن، این مردم مقاوم با دست خالی، قدرت گرفته و در برابر دشمنان خود ایستاده‌اند.

وی ادامه داد: حزب‌الله با رژیم غاصب صهیونیستی چه کرد و او را یک ناتوان و عاجز سیاسی و نظامی در جهان نشان داد و فلسطینی  و سوریه و عراق نیز اوضاع به‌همین منوال بوده و در واقع جهان اسلام در بخش‌های گسترده‌ای به هم متصل شده است.

سلامی با اشاره به عظمت پیاده‌روی بزرگ شیعیان جهان در اربعین بیان کرد: این تجمع بزرگ مسلمانان شکوه بزرگی از عظمت اسلام را در فاصله بلاد اسلامی و نجف تا کربلا به‌عنوان کانون دل‌انگیز رأفت ایجاد کرده است.

وی با تأکید بر اینکه دیگر شکست مسلمانان هرگز ممکن نیست؛ چراکه دشمن ما بسیار ضعیف شده است، بیان کرد: امروز می‌بینیم که آمریکا دارای چه موقعیت سیاسی و در واقع این کشور منزوی‌‌تر از هر زمان دیگری است.

جانشین فرمانده کل سپاه اضافه کرد: امروز آمریکا با قدرت‌هایی که روزی با آنان متحد بود دچار تنش سیاسی شده و روابط آنان کاهش یافته است. آمریکا که می‌خواست جمهوری اسلامی ایران را منزوی کند؛ خود منزوی شده و ایران امروز محور قدرت شده است.

وی با تأکید بر اینکه امروز قدرت آمریکا رو به افول است، تأکید کرد: امروز باید ببینیم که آمریکا در کجای تحولات منطقه قرار دارد و علیه جمهوری اسلامی ایران چه کار می‌تواند انجام دهد که نداده است؟‌

گزينه جنگ عليه جمهوري اسلامي ايران منتفي است

سلامی با اشاره به برخی یاوه‌گویی‌های دشمنان مبنی بر احتمال حمله نظامی علیه ایران تصریح کرد: گزینه جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران منتفی است؛ چراکه آمریکا نه شرایط سیاسی جنگ را دارد و نه کشوری با او متحد می‌شود و بنابراین می‌داند که هر جنگی با ایران آغاز کند؛ بازنده این جنگ خودش خواهد بود و به توسعه بیشتر نفوذ جمهوی اسلامی ایران منجر می‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران رفتارهای نظامی آمریکا را رصد می‌کند، تصریح کرد: نیروهای نظامی آمریکا قادر به ورود به نبرد ما نیست و از طرفی نیز اقتصاد آمریکا قادر به حمایت از جنگ نیست.

وی با اشاره به پاسخ قاطع سپاه به گروهک تروریستی در روزهای اخیر تصریح کرد: چندروز قبل موشک‌های ما دوباره به پرواز درآمدند و نشان داد اگر دشمنان بخواهند هرجا ذره‌ای آزار به ما برسانند؛ پاسخ‌های ما به آنان نیز بسیار قاطعانه، مخرب، کوبنده و پشیمان‌کننده خواهد بود.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز دست برتر را دارد، تأکید کرد: ملت بزرگ ایران نیز یاد گرفته است که هرگز عزت حتی توأم با سختی را با ذلت حتی توأم با رفاه عوض نمی‌کند.

وی با بیان اینکه برخی‌ شاید تصور کنند که ما اگر با آمریکا رابطه داشته باشیم و تسلیم آنان شویم به رفاه می‌رسیم، عنوان کرد: باید در پاسخ به این افراد گفت که ملت ایران تجربه‌های کاملاً عملی از این موضوعات در اختیار دارد.

سلامی به تجربه تسلیم‌شدن کشورمان در برابر آمریکا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران از استراتژیک‌ترین متحدان با آمریکا و وابسته به این کشور بود؛ اما نه از رفاه خبری بود و نه از پیشرفت و توسعه و فرهنگ و توسعه. آن‌ها که به یاد دارند می‌دانند که وضع دانشگاه‌ها و صنعت ما در آن زمان چگونه بود.

وی با بیان اینکه ملت ایران از تاریخ درس عملی گرفته است، تصریح کرد: ملت ما ذلت در برابر دشمنان بزرگ و عقب‌ماندگی و وابستگی را دیده ‌است و دیگر حاضر نیست به آن سابقه تاریک و شوم بازگردد. اما ملت ایران یک تجربه بزرگ را هم دارد که وقتی با قدرت‌های بزرگ درگیر می‌شود؛ اگر بخواهند به منافع ما دست‌درازی کنند؛ در مقابل آنان می‌ایستد و پیش می‌رود. 

سلامی با اشاره به اینکه ملت ما حاضر نیست ایمانش را با دلار عوض کند، تأکید کرد: ملت ما صبر را هرگز با تسلیم جابه‌جا نمی‌کند، بنابراین صبر می‌کند و می‌ایستد.

بخشي از مشكلات امروز كشور مربوط به دشمن نيست

جانشین فرمانده کل با تأکید بر اینکه این تمام فشار دشمن است که به ما وارد کرده است، ادامه داد: سختی‌ها گذراست و می‌گذرد و حتی بخشی از مشکلات امروز کشور مربوط به دشمن هم نیست و اگر ما کارکردهای خود را تقویت کرده و همت و تلاش مضاعف و شبانه‌روزی را بستر کار خود قرار دهیم؛ ظرفیت‌های عظیمی برای حل مشکلات خواهیم داشت و بر این مشکلات غلبه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه امروز به دشمنان کشورمان آسیب بیشتری رسیده است، تصریح کرد: وقتی به اقتصاد آمریکا و اروپا نگاه کنید؛ افول و رکود و فقر را می بینید (و می‌پرسید) که 40 میلیون انسان زیر خط فقر در آمریکا که بزرگترین اقتصاد دنیاست، چه می‌کنند؟

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه این (نبرد ملت ایران با دشمنان) یک آزمایش تاریخی است، تصریح کرد: ما در آخرین فراز نبرد با دشمن هستیم و باید بایستیم و صبر و مقاومت کنیم تا پیروز شویم؛ چراکه این پیام الهی است و در قرآن کریم به آن امر شده‌ایم.

سلامی با اشاره به اینکه ما به منطق قرآن اعتقاد داریم؛ چراکه قرآن منطق حق بوده و راه را به ما نشان می‌دهد و به انسان‌ها قدرت رؤیت ملکوتی می‌بخشد، اظهار داشت: قرآن می‌فرماید که اگر به دشمنان خدا تکیه کنید؛ آتش شما را لمس خواهد کرد؛ بنابراین ما امر به ایستادن داریم و می‌ایستیم و مطمئنیم که آسیب نخواهیم دید.

وی با اشاره به اینکه بر‌اساس نص صریح آیات قرآنی شهیدان ما زنده هستند و نزد خداوند روزی می‌خورند؛ از عاشورا به عنوان واقعه عظیمی که به‌نظر می‌رسد هرگز واقعه‌ای به این سهمگینی و شکوه و عظمت در تاریخ حیات بشریت رخ ندهد نام برد و افزود: عاشورا واقعه‌ای است که قله عظیم فضیلت‌ها را در اوج، برای همه بشریت تا ابد ساخت.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه عاشورا به‌عنوان حقیقتی همیشه زنده و جاری در متن زندگی انسان است، گفت: گرچه زمان این رخداد (عاشورا) کوتاه بود؛ اما به اندازه ابدیت خداوند به آن حیات بخشید.

وی با بیان اینکه عاشورا زنده است، عنوان کرد: البته هر نیت و حقیقتی که الهی می‌شود؛ برای همیشه جاودان می‌ماند و بر‌همین اساس نیز شخصیت‌های بزرگ و الهی مانند پیامبران و ائمه اطهار(ع) و شهدا و صلحا و علمای بزرگ که فضائل عالم هستی‌اند و نیز واقعه‌های بزرگ (مانند عاشورا) همیشه جاودان‌اند و هرگز کهنه نمی‌شوند؛ نمی‌میرند و از یادها نمی‌روند و مردم با آنان زندگی می‌کنند.


سلامی با بیان اینکه ما همیشه با عاشورا زندگی می‌کنیم و همه جلوه‌های روح عاشورایی در زندگی ما متجلی است، تصریح کرد: حتی زمانی که آب می‌نوشیم؛ به یاد تشنگی و عطش اهل‌بیت‌(ع) در آن روزها و شب‌های سخت در سال 61 هجری می‌افتیم. وقتی روح جوانمردی و فداکاری را می‌بینیم؛ بی‌اختیار به یاد علمدار کربلا که مظهر جوانمردی تمام دستگاه هستی بود؛ می‌افتیم و از آن روح بلند برای مردانگی و غیرت و وفاداری الهام می‌گیریم.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه وقتی مظلومی را می‌بینیم با الهام از عاشورا از او دفاع می‌کنیم، گفت: وقتی دشمنی سرسخت قصد دارد تا هویت ما را به غارت ببرد و بر شئون ما مسلط شود و حرمت و نوامیس ما را تهدید کند؛ با الهام از عاشورا در مقابل او می‌ایستیم.

هرگز هيچ بهانه‌اي براي ترك ميدان جهاد در مقابل دشمن وجود ندارد

وی حضرت زینب (س) را نماد صبر و بردباری در راه خدا عنوان و تصریح کرد: وقتی مصیبت سنگینی به ما رخ می‌دهد؛ از حضرت زینب کبری (س) به‌عنوان مظهر صبر الهی الهام می‌گیریم و همه مصیبت‌ها را به واسطه آن مصیبت کبری سبک و قابل تحمل می‌دانیم. بنابراین عاشورا و عناصری که این حادثه عظیم را شکل داده‌؛ در تمام شئون زندگی ما جاری است و امام حسین (ع) هر سال  دل‌ها و قلب‌های جدیدی را تسخیر می‌کند.

سلامی با اشاره به اینکه ما حجت‌های بزرگی را از عاشورا آموخته‌ایم، تأکید کرد: ما از عاشورا یاد گرفته‌ایم که هرگز هیچ بهانه‌ای برای ترک میدان جهاد در مقابل دشمنان ـ هرچند به ظاهر بزرگ و نیرومند ـ وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران ما عاشورا الهام گرفته است که نباید در مقابل دشمنان تسلیم شود، عنوان کرد: ما از عاشورا الهام گرفته‌ایم که اگر بر حق باشیم ـ حتی اگر نسبت به سپاه دشمن قلیل و اندک باشیم ـ سرانجام پیروزی با ماست.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه گفت: ‌‌امروز همان واقعه (کربلا و عاشورا) در حال تکرار است، البته عاشورا با آن شکل تکرار نمی‌شود؛ اما امروز صورت‌بندی حق و باطل همان است.

سلامی افزود: امروز امام مسلمین در میدان مبارزه در برابر همه استکبار ایستاده است و ـ مانند همان روز که امام (حسین) فرمود "هل من ناصر ینصرنی" و "هیهات من الذله" ـ امروز هم امام مسلمین در مرکز و قطب جهاد علیه مستکبران ایستاده و همان حق و باطل در برابر هم صف آرایی کرده‌اند.

وی تأکید کرد: اما امروز مردم باوفا، فداکار، مومن و ولایی که قلب‌شان به نور ایمان روشن است؛ امام را همانند نگین انگشتری در حلقه مهر و وفای خود گرفته‌اند و این راز سعادت و رمز حیات و عزت و سربلندی امروز ماست که می‌بینیم امروز ایران به برکت خون این شهیدان و به برکت اخلاص و هدایت‌های الهی و قرآنی امام‌مان این‌گونه در عالم با عزت می‌درخشد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهدا ضامن عزت ما هستند، عنوان کرد: هر آنچه داریم متعلق به شهداست و اگر ما امروز امنیت داشته و در فضایی ایمن و آرام زندگی می کنیم؛ (این امنیت) مرهون آنان است. امروز همین تکه‌های استخوان شهدایی که پس از سال‌ها دوری به سوی خانواده‌های خود باز می‌گردند؛ ضامن استحکام، هویت، شخصیت، منزلت، رأفت و شأن و شرف ماست. 

نظرات بینندگان