arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۶ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۷

بدهی دولتی ایتالیا رکورد زد؛ دو تریلیون یورو

بانک مرکزی ایتالیا در تازه‌ترین بولتن خود از افزایش بدهی‌های دولتی خبر دادو افزود که بدهی‌های عمومی (دولتی) به رکورد جدید دو تریلیون و ۳۴۱ میلیارد یورو رسیده است. بانک مرکزی ایتالیا امروز اعلام کرد که بدهی‌های ماه جولای با ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو افزایش نسبت به ماه ژوئن، به رکورد جدید دو تریلیون و ۳۴۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو رسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بانک مرکزی ایتالیا در تازه‌ترین بولتن خود از افزایش بدهی‌های دولتی خبر دادو افزود که بدهی‌های عمومی (دولتی) به رکورد جدید دو تریلیون و ۳۴۱ میلیارد یورو رسیده است.

به گزارش ایرنا، بانک مرکزی ایتالیا امروز اعلام کرد که بدهی‌های ماه جولای با ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو افزایش نسبت به ماه ژوئن، به رکورد جدید دو تریلیون و ۳۴۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو رسیده است.
بانک مرکزی دلیل افزایش بدهی‌های عمومی ایتالیا را افزایش نقدینگی خزانه داری که مازاد نقدی نهاد‌های دولتی را جبران می‌کند و ارزیابی اوراق بهادار مرتبط با تورم و تغییر نرخ ارز (مجموع ۱.۹ میلیارد یورو) دانست.
در ماه جولای درآمد مالیاتی دولت ایتالیا ۴۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو اعلام شد که ۴.۸ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشت. همچنین در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی، درآمد مالیاتی دولت بیش از ۲۳۶ میلیارد یورو اعلام شد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته میلادی ۱.۴ درصد افزایش پیدا کرد.
بر اساس این گزارش، افزایش بدهی‌های عمومی زمانی اعلام شد که دولت جدید ایتالیا در حال کار برای تصویب قانون بودجه است و در حالی که اتحادیه اروپا نیز به رم هشدار داده که نمی‌توان با چنین بدهی بالایی زندگی کرد.
'پی یر موسکوویچی' کمیسر امور اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا روز گذشته با هشدار به رم گفت: ایتالیا از نظر رشد اقتصادی در آخر جدول طبقه بندی اروپایی قرار دارد و این یک مشکل بزرگ است. نیاز به اصلاحات اقتصادی است. با متوقف کردن اصلاحات و چاپ پول و تمرکز بر روی هزینه‌ها نمی‌توان کشور را نجات داد.
وی گفت که قوانین اروپایی احمقانه نیستند. ایتالیا نمی‌تواند با یک بدهی که برابر با ۱۳۰ درصد تولیدات ناخالص ملی این کشور است، زندگی کند. نگاه بازار‌ها بسیار دقیق است. ایتالیایی‌ها باید اعتماد بیشتری به نقش محوری خود به عنوان سومین اقتصاد اروپا پیدا کنند.

نظرات بینندگان