arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۹ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۷

۶ نماینده دیگر از ائتلاف العبادی بیرون آمدند

شش نماینده دیگر پارلمان عراق عضو ائتلاف انتخاباتی النصر به رهبری حیدرالعبادی، عضویت و امضای خود را از این ائتلاف پس گرفتند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شش نماینده دیگر پارلمان عراق عضو ائتلاف انتخاباتی النصر به رهبری حیدرالعبادی، عضویت و امضای خود را از این ائتلاف پس گرفتند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری الغدپرس عراق روز جمعه سندی منتشر کرده که بر اساس آن شش نماینده طی نامه‌ای به رهبر ائتلاف النصر و نیز رئیس پارلمان عراق اعلام کردند که از این ائتلاف خارج می‌شوند.
بر اساس این سند، نمایندگان جدا شده از ائتلاف النصر بزودی ائتلاف جدیدی تشکیل داده و برنامه‌های خود را اعلام می‌کنند.
این خبر دو روز پس از آن صورت می‌گیرد که ائتلاف النصر با وجود توصیه مرجعیت عالی عراق مبنی بر نامزد نکردن چهره‌های قدیمی برای پست نخست وزیری در دوره جدید، بار دیگر تاکید کرده بود که تنها گزینه آن حیدرالعبادی است، هر چند شخص العبادی دیروز چهارشنبه اعلام کرد که دیگر نامزد این پست نخواهد شد.
ائتلاف النصر با کسب ۴۲ کرسی در چهارمین دوره انتخابات پارلمانی عراق (۲۲ اردیبهشت) پس از فهرست‌های انتخاباتی 'سائرون' (مقتدا صدر) با ۵۴ کرسی و الفتح (هادی العامری) با ۴۷ کرسی، در مقام سوم ایستاد.
این ائتلاف در هفته‌های اخیر بدلیل برخی مواضع العبادی از جمله اعلام همراهی با بخشی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران و نیز برکناری فالح فیاض رئیس سابق سازمان الحشد الشعبی از همه سمت‌های دولتی خود، دچار اختلاف درونی شد و بسیاری از اعضا از آن جدا شده و به ائتلاف‌های دیگر از جمله الفتح پیوستند.
پارلمان جدید عراق قرار است در جلسه فردا شنبه خود رئیس پارلمان و دو نائب آن را انتخاب و احتمالا در مورد موضوع تشکیل (ائتلاف) فراکسیون بزرگ پارلمانی که اختیار تشکیل دولت را دارد، نیز تصمیم گیری کند.

نظرات بینندگان