arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۱ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۷

انگلیس: مصاحبه مظنونان پرونده اسکریپال «توهین به شعور عمومی» بود

سخنگوی دولت ترزا می، نخست وزیر انگلیس در واکنش به مصاحبه مظنونان پرونده اسکریپال با راشاتودی گفت: "دروغ‌ها و داستان‌سازی‌های فاحش در این مصاحبه انجام شده با این شبکه وابسته به دولت روسیه نوعی توهین به شعور عمومی محسوب می‌شود. از آن مهمتر این صحبت‌ها توهینی شدید به قربانیان این حمله وحشتناک و عزیزان آنها محسوب می‌شود."
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک مقام دولت انگلیس مصاحبه اخیر مظنونان پرونده اسکریپال با شبکه دولتی راشاتودی روسیه را "توهین به شعور عمومی" توصیف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، سخنگوی دولت ترزا می، نخست وزیر انگلیس در واکنش به مصاحبه این مظنونان با راشاتودی گفت: "دروغ‌ها و داستان‌سازی‌های فاحش در این مصاحبه انجام شده با این شبکه وابسته به دولت روسیه نوعی توهین به شعور عمومی محسوب می‌شود. از آن مهمتر این صحبت‌ها توهینی شدید به قربانیان این حمله وحشتناک و عزیزان آنها محسوب می‌شود."

این مقام خاطر نشان کرد: این همان چیزی است که مقام‌های بریتانیا انتظارش را داشتند.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس همچنین گفت پلیس این کشور مدارک "کاملا روشن" علیه این دو فرد روس ارائه کرده است.

او خاطر نشان کرد: آنها افرادی تحت تعقیب هستند و ما همه گام‌های لازم را برای آنکه به مجرد پا گذاشتن آنها به خارج از روسیه، دستگیر و به دست عدالت سپرده شوند، اتخاذ کرده‌ایم.

پیشتر وزارت خارجه انگلیس مدعی شده بود این دو مظنون روس به نام‌های "الکساندر پتروف" و "روسلان بوشیروف"، در مصاحبه‌ای که با راشاتودی انجام دادند عمدا دروغ گفته و حقایق را تحریف کرده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس به ایتارتاس گفت که این افراد هنوز هم به عنوان مظنون‌های اصلی این پرونده در نظر گرفته می‌شوند.

این دو نفر در مصاحبه‌ای که با راشاتودی انجام دادند و در روز ۱۳ سپتامبر منتشر شد، ‌گفتند که سفری که آنها به بریتانیا داشته‌اند و مقام‌های لندن به آن استناد می‌کنند به عنوان یک سفر "توریستی" انجام شد.

آنها همچنین گفتند که تجّاری هستند که به سازمان اطلاعات روسیه وابسته نبوده و هیچ ارتباطی با پرونده اسکریپال ندارند.

آنها تاکید کردند که خواسته آنها این است که رسانه‌ها و همه آنها را به حال خود رها کنند.

نظرات بینندگان