arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۵۹۵
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۱ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۷

مرکل: تا اجرای توافق مینسک نباید به فکر لغو تحریم‌های روسیه بود

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در یک نشست مشترک با دالیا گریبائوسکایت، همتای لیتوانیایی خود گفت: مذاکرات در عین حال باید با روسیه برقرار بماند. یکپارچگی قلمروی اوکراین احیا نشده و هنوز مساله‌ای مهم است. تا زمانیکه توافق مینسک اجرایی نشده، این تحریم ها علیه روسیه پابرجای می‌ماند و لغو نمی شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

صدراعظم آلمان در جریان سفرش به پایتخت لیتوانی گفت، اتحادیه اروپا تا زمانیکه توافق مینسک اجرایی نشده است نباید به فکر لغو تحریم‌ها علیه روسیه باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در یک نشست مشترک با دالیا گریبائوسکایت، همتای لیتوانیایی خود گفت: مذاکرات در عین حال باید با روسیه برقرار بماند. یکپارچگی قلمروی اوکراین احیا نشده و هنوز مساله‌ای مهم است. تا زمانیکه توافق مینسک اجرایی نشده، این تحریم ها علیه روسیه پابرجای می‌ماند و لغو نمی شود.

صدراعظم آلمان با اشاره به روابط دو جانبه روسیه و برلین ادامه داد، مذاکرات با روسیه امکان پذیر است. آلمان باید به گفتگو با دو طرف درگیر ادامه دهد.

مرکل به درگیری ها در سوریه نیز اشاره کرد و گفت که عقاید روسیه و آلمان درباره اوضاع در سوریه متفاوت است اما در زمینه توافق اتمی ایران یک نظر مشترک دارند.

وی به مساله مهاجرت نیز اشاره و گفت که اتحادیه اروپا نه تنها باید به مرزهای منتهی به مدیترانه توجه داشته باشد بلکه باید به مرزهای زمینی نیز در شرق اروپا توجه کند.

رئیس جمهوری لیتوانی نیز به خبرنگاران گفت که کشورش و آلمان به مرحله‌ای بسیار موفق در تاریخ روابط دو جانبه دست یافته‌اند و ادامه داد:‌ ما به آلمان و صدراعظم آن اعتماد داریم و مطمئنیم که به منافع اروپایی هرگز خیانت نمی شود. آلمان همواره نماینده منافع تمامی کشورهای حامی صلح، اتحادیه اروپا و لیتوانی بوده است.

مرکل در جریان این سفر به لیتوانی، با نخست وزیر این کشور نیز دیدار و گفتگو کرد.

نظرات بینندگان