arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۴ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۷

چرا دژآگه ناگهان آماتور شد؟

این سوالی مهم است که چرا بازیکنی حرفه‌ای مثل اشکان دژآگه در اولین ماه‌های حضورش در فوتبال ایران دست به حرکتی عجیب می‌زند؟
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

این سوالی مهم است که چرا بازیکنی حرفه‌ای مثل اشکان دژآگه در اولین ماه‌های حضورش در فوتبال ایران دست به حرکتی عجیب می‌زند؟

کیهان ورزشی نوشت: «ساعتی پس از حذف تیم تراکتورسازی تبریز در جام حذفی فیلمی در فضای مجازی پخش شد که نمایانگر اعتراض شدید اشکان دژآگه به جان توشاک، سرمربی ولزی خود بود. تاکنون اشکان را چنین خروشان و معترض ندیده بودیم. حتی در تحریریه کیهان ورزشی از دوستان سوال کردیم که آیا به یاد دارید که اشکان در فوتبال حرفه‌ای چنین کرده باشد؟ و آنها عنوان کردند که اشکان در دوران بازیگری خود در عالم حرفه‌ای این چنین به سرمربی خود معترض نشده بود! او سال‌هاست که به تیم ملی دعوت می‌شود و یک بار هم نشده روی نیمکت باشد، به کارلوس کی‌روش اعتراض کند یا از او بابت نیمکت‌نشینی شکایت داشته باشد! برداشت‌های زیادی از فیلم دست به دست شده درباره نیمکت تراکتور می‌توان داشت و توپ را در زمین اشکان یا توشاک انداخت و یکی از آنها را مقصر حواشی روی نیمکت معرفی کرد.

آن چه بحث‌برانگیز است و سابقه در فوتبال ما دارد، تغییر رفتار بازیکنان حرفه‌ای در فوتبال باشگاهی ایران است! حقیقتا مشخص نیست که چه اتفاقاتی در فوتبال ما رخ می‌دهد که بازیکن حرفه‌ای از یک فوتبالیست کم‌حاشیه به فرد عصبی و معترض بدل می‌شود و اصلا یادش می‌رود که در چه جایگاهی قرار دارد! دقیقا چنین رفتاری را از مربیان حرفه‌ای و شناخته شده که به فوتبال ما آمدند و شاغل شدند نیز دیده بودیم. مثل میروسلاو بلاژویچ، سرمربی اسبق تیم ملی که در آغاز فعالیت خود فردی کم‌حاشیه با رفتارهای حرفه‌ای بود اما پس از مدتی به فردی بدل شد که مدام با همه کل‌کل می‌کرد یا دنبال پرداختن به حاشیه‌های اطرافش بود و حتی در کنفرانس‌های خبری و برنامه‌های تلویزیونی صدایش را بالا می‌برد تا پیغامش را به گوش منتقدانش برساند.

بدون تردید اتمسفری بر فوتبال ما حاکم است که حرفه‌ای‌ها را به یک آماتور تندخو و ناراضی بدل می‌سازد! حرفه‌ای‌ها در فوتبال در سراشیبی نارضایتی و آماتورگونه قرار می‌گیرند! شک نداریم که رفتارهای غیر حرفه‌ای با تصمیمات مدیریتی و بی‌حساب و کتاب بی‌ارتباط نیست و بستری می‌سازد که بازیکن حرفه‌ای مقابل مربی یا مدیر باشگاه خود قرار می‌گیرد و وظایف حقیقی خودش را فراموش می‌کند.»

نظرات بینندگان