arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۷۰۴
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۲۱ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۷

ابرتوفان 'منگهوت' نیروگاه هسته ای چین را تهدید می کند

سازمان هواشناسی چین اعلام کرد ابرتوفان 'منگهوت' که در حال نزدیک شدن به چین، تایوان و هنگ کنگ است نیروگاه هسته ای 'یانگ جیان' چین را تهدید می کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ابرتوفان 'منگهوت' نیروگاه هسته ای چین را تهدید می کند'سی سی تی وی' تلویزیون چین روز شنبه گزارش کرد در مناطق محل وزش این توفان سهمگین در چین، هشدار آماده باش صادر شده است در مناطق هنگ کنگ و تایوان نیز به مردم گفته شده است برای هر احتمالی آماده باشند.
نیروگاه هسته ای 'یانگ جیان' چین درست در فاصله 19 مایلی محل وزش توفان در استان 'گوانگ دونگ' واقع در جنوب چین قرار دارد و نگرانی از تاثیرات مخرب توفان بر آن افزایش یافته است.
نیروگاه مذکور دارای شش واحد تولید برق اتمی است و پنج واحد آن هر یک بیش از یکهزار مگاوات برق تولید می کنند و واحد ششم نیز در حال ساخت است.
سازمان هواشناسی چین اطلاعات مربوط به این ابر توفان را در اختیار مسئولان نیروگاه هسته ای قرار داده است و آنها گفته اند که این محل را برای مقابله با توفان آماده می کنند.
توفان منگهوت اوایل امروز شنبه به وقت محلی، استان شمالی کاگایان در جزیره لوزن فیلیپین را درهم کوبید.
پیش بینی می شود که این توفان روز یکشنبه به هنگ گنگ برسد دولت فیلیپین هشدار می دهد که توفان منگهوت به همان شدت توفان 'های یان' است که حدود ۷ هزار و ۳۰۰ کشته و یا گمشده برجای گذاشت.

نظرات بینندگان