arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۱ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۷

حبیب زاده: املاک کوچک در طرح‌های توسعه شهرداری تعیین تکلیف شوند

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از شهردار تهران خواست که نسبت به تعیین تکلیف قرارداد املاک کوچک که در طرح‌های توسعه شهرداری هستند، اقدام کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از شهردار تهران خواست که نسبت به تعیین تکلیف قرارداد املاک کوچک که در طرح‌های توسعه شهرداری هستند، اقدام کند.

به گزارش ایسنا، افشین حبیب زاده صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در صحن شورای شهر تهران با بیان اینکه طبق بررسی‌های انجام شده و بر اساس درخواست‌های بسیار، شاهد این هستیم که برخی از قراردادهای منعقده میان سازمان املاک با مالکان خانه‌ها و املاکی که در طرح‌های توسعه شهرداری تهران قرار گرفتند از سال‌های گذشته تاکنون تعیین تکلیف نشده است، گفت: این مسئله برای ساکنین مشکلاتی از جمله فرسودگی، خرابی تاسیسات و حتی احتمال بروز آسیب به دیگران را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه این املاک غیرقابل فروش هستند و در شرایط فعلی نیز نمی‌توان آنها را واگذار کرد، گفت: از آنجایی که بسیاری از مالکان املاک با مقیاس کوچک از طبقات محروم و آسیب‌پذیر جامعه هستند و همچنین با توجه به نوسانات اخیر اقتصادی دچار مشکلات حادتر شده‌اند، لذا پیشنهاد می‌شود تا حد امکان نسبت به جایگزین کردن معادل املاک فروخته شده، کاری برای آنها انجام شود.

وی افزود: لازم است شهردار تهران پیگیری‌های لازم را نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای مربوط به املاک کوچک مقیاس در مناطق محروم شهر در اولویت کاری خود قرار دهد.

نظرات بینندگان