arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۷۸۶
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۱ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۷

ایران ۳ قزاقستان ۲ / بانوان والیبال ایران جام کنفدراسیون‌ها را با پیروزی آغاز کردند

تیم ملی والیبال بانوان ایران در نخستین دیدارش در قهرمانی جهان موفق به شکست قزاقستان شد. تیم ایران که در گروه C این رقابت ها با تیم های قزاقستان، فیلیپین و استرالیا همگروه است فردا ( دوشنبه) در دومین بازی خود ساعت ۱۳و ۳۰ دقیقه به وقت ایران برابر فیلیپین به میدان می رود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تیم ملی والیبال بانوان ایران در نخستین دیدارش در قهرمانی جهان موفق به شکست قزاقستان شد.

به گزارش ایسنا، ششمین دوره مسابقات جام کنفدراسیون والیبال بانوان آسیا (AVC CUP) از امروز یکشنبه ۲۵ شهریور به طور رسمی در تایلند و در شهر ناخون راچاتسیما آغاز شد که تیم ملی والیبال بانوان کشورمان در نخستین بازی خود مقابل قزاقستان به میدان رفت و با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید.
جواد مهرگان بازی را با ترکیب سودابه باقرپور، شبنم علیخانی، مائده برهانی، مهسا کدخدا، مهسا صابری، شکوفه صفری، نگار کیانی (لیبرو) آغاز کرد.
در ست اول، بازیکنان کشورمان در ابتدای بازی اشتباهات زیادی داشتند و امتیازهای زیادی را به خاطر دریافت‌های اشتباه و همین طور سرویس خارج از زمین از دست دادند. در ادامه بازی بانوان کشورمان اختلاف را کمتر کردند همین موضوع باعث شد تا مربی قزاقستان تایم استراحت بگیرد. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود قزاقستان به پایان رسید.
در ست دوم، ایران شروع بسیار خوبی داشت. بازی هماهنگ ملی‌پوشان ایران باعث شد تا اولین وقت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ به سود ایران به پایان برسد. ادامه همین روند باعث شد زمانی که ملی پوشان کشورمان با نتیجه ۱۱ بر ۶ جلو بودند، سرمربی قزاقستان با گرفتن وقت استراحت نکات لازم را به شاگردانش گوشزد کند. تعویض های متعدد قزاق ها هم کارساز نشد و در نهایت ایران این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ برد.
در ست سوم، هر دو تیم بازی را پایاپای پیش بردند اما در ادامه ایران اختلاف را بیشتر کرد و در نخستین وقت فنی با نتیجه ۸ بر ۶ پیروز شد. در ادامه این ست قزاق ها با ارائه بازی بهتر اختلاف را کمتر کرده و پیش افتادند. اشتباهاتی که بانوان ایران در دفاع و دریافت داشتند باعث شد تا این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ واگذار کنند.
در ست چهارم بازهم ایران با شروع خوبی که داشت نخستین وقت فنی را با نتیجه ۸ بر ۵ پشت سر گذاشت. این روند خب ایران با تعویض هایی که مهرگان داشت با حفظ اختلاف تا پایان بازی ادامه داشت. ایران با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به برتری رسید.
ست پنجم برای هر دو تیم تعیین کننده بود. هر دو تیم در ابتدا بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند اما بانوان کشورمان اختلاف را به ۳ امتیاز رساندند تا سرمربی حریف با گرفتن وقت استراحت نکات لازم را کوشزد کند. قزاقستان تعویض های زیادی هم انجام داد اما به نتیجه نرسید و در پایان ایران با نتیجه ۱۵ بر ۶ ست پنجم را برد تا به اولین برد خود در مسابقات قهرمانی آسیا دست یابد.

امتیازهای این بازی به شرح زیر است:
ست اول: ایران ۲۳_ قزاقستان ۲۵
ست دوم: ایران ۲۵_ قزاقستان ۱۷
ست سوم: ایران ۱۹_ قزاقستان ۲۵
ست چهارم: ایران ۲۵_ قزاقستان ۲۳
ست پنجم: ایران ۱۵_ قزاقستان ۶

تیم ایران که در گروه C این رقابت ها با تیم های قزاقستان، فیلیپین و استرالیا همگروه است فردا ( دوشنبه) در دومین بازی خود ساعت ۱۳و ۳۰ دقیقه به وقت ایران برابر فیلیپین به میدان می رود.

نظرات بینندگان