arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۲۹۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۱ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۷

مرد کانادایی به دلیل پرواز اشتباه، به قطب شمال رفت

ماجرا از این قرار بود که کریستوفر زمانی به فرودگاه یلونایف می‌رسد که تنها 3 هواپیما در حال پرواز بودند و هر سه‌ی آنها نیز چند لحظه‌ی دیگر پرواز می‌کردند، همین موضوع باعث شد که او و کارکنان فرودگاه در کارها عجله کنند و به دلیل شباهت ویژگی‌های هواپیماها متوجه اشتباه نشوند. جالب اینجاست که کریستوفر از یکی از میهمانداران می‌پرسد که آیا این هواپیما به اینوویک می‌رود؟ میهماندار تصور می‌کند که کریستوفر به شوخی این سوال را پرسیده، بنابراین با خنده پاسخ می‌دهد بله، حتما!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مردی کانادایی به دلیل پرواز اشتباه به قطب شمال رفت

افراد بسیاری از سوار شدن به هواپیما واهمه دارند، ترس از سقوط یکی از بزرگترین دغدغه‌های این افراد است اما گذشته از این موضوع، برخی می‌ترسند که هواپیما آنها را به منطقه‌ای دورافتاده و خالی از سکنه ببرد و دیگر هیچ بازگشتی برایشان نباشد. بی‌تردید رساندن مسافران به مقصدی اشتباه، بسیار نادر است و نباید برای چنین موضوعی نگران بود. حالا باخبر شدیم که مردی به نام کریستوفر پیتکاو (Christopher Paetkau) به مقصدی اشتباه رفته است. او اهل شهر وینیپگ کاناداست و خیلی اتفاقی پروازی اشتباه را سوار شد و به قطب شمال رفت!

کریستوفر که برای گذراندن تعطیلاتش در منطقه‌ای سرد برنامه‌ریزی کرده بود، تصور نمی‌کرد سر از قطب شمال دربیاورد. وی قصد داشت از منطقه‌ی یلونایف کانادا به شهر اینوویک برود. کریستوفر عکاسی حرفه‌ایست که به قصد تصویربرداری از طبیعت و خوشگذرانی از تعطیلاتش به سفر می‌رفت؛ اما هواپیمایی که سوار شد حدود 1400 مایل در جهت مخالف حرکت کرده و او را به قطب شمال برد.

مردی کانادایی به دلیل پرواز اشتباه به قطب شمال رفت

حالا سوال پیش می‌آید که این اتفاق چگونه پیش آمد؟ زیرا اگر مسافر، هواپیمای اشتباهی را سوار شود، خدمه و مسئولان از روی شماره‌ی پرواز و مشخصات فردی متوجه این موضوع شده و مشکل را برطرف می‌کنند. پس چطور کریستوفر توانست هواپیمایی را با مقصد اشتباه سوار شود؟

ماجرا از این قرار بود که کریستوفر زمانی به فرودگاه یلونایف می‌رسد که تنها 3 هواپیما در حال پرواز بودند و هر سه‌ی آنها نیز چند لحظه‌ی دیگر پرواز می‌کردند، همین موضوع باعث شد که او و کارکنان فرودگاه در کارها عجله کنند و به دلیل شباهت ویژگی‌های هواپیماها متوجه اشتباه نشوند. جالب اینجاست که کریستوفر از یکی از میهمانداران می‌پرسد که آیا این هواپیما به اینوویک می‌رود؟ میهماندار تصور می‌کند که کریستوفر به شوخی این سوال را پرسیده، بنابراین با خنده پاسخ می‌دهد بله، حتما! کمی بعد زمانی که مسافر باری دیگر سوال می‌کند که چه زمانی به اینوویک می‌رسند، تازه آنجا میهمانداران متوجه این فاجعه می‌شوند و موضوع را برای مسافر توضیح می‌دهد.

شاید بسیاری از مسافران در چنین شرایطی، عکس‌العمل ناخوشایندی داشته باشند اما کریستوفر با خونسردی برخورد کرد و تصمیم گرفت با این ماجرا کنار بیاید. با برخورد خوب کریستوفر، خدمه‌ی پرواز نیز به خوبی با این ماجرا برخورد کردند و همه‌چیز با خوبی به پایان رسید.

منبع: لست سکند

نظرات بینندگان