arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۰۴۰۴
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۷ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۷

حمله تروریستی با میوه‌های حاوی سوزن در استرالیا

نخست وزیر استرالیا آلودگی مواد غذایی مانند سیب، موز و توت فرنگی‌های این کشور به سوزن را اقدامی تروریستی و خرابکارانه علیه این کشور دانست و گفت: دولت مجازات ۱۰ تا ۲۰ سال زندان را برای عاملان آن در نظر گرفته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا آلودگی مواد غذایی مانند سیب، موز و توت فرنگی‌های این کشور به سوزن را اقدامی تروریستی و خرابکارانه علیه این کشور دانست و گفت: دولت مجازات ۱۰ تا ۲۰ سال زندان را برای عاملان آن در نظر گرفته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا وجود سوزن در برخی میوه‌های مختلف مانند توت‌فرنگی، سیب و موز ابتدا در ایالت کوئینزلند و سپس در تعداد دیگری از ایالت‌های این کشور در یک هفته اخیر به یک چالش جدی امنیتی در استرالیا تبدیل شده است.


رسانه‌های استرالیا به نقل از پلیس این کشور اعلام کردند، در هفته جاری شکایات متعددی را در سه ایالت مختلف این کشور در مورد وجود سوزن در توت فرنگی‌های خریداری شده دریافت کرده که این شکایات تاکنون به ۶ ایالت نیز گسترش یافته است.


طبق گزارش پلس استرالیا برخی از افراد در ایالت‌های مختلف این کشور با بلعیدن توت‌فرنگی همراه با سوزن شکسته در داخل آن راهی بیمارستان شده اند.


پلیس استرالیا به رغم تلاش تاکنون مظنونان این اقدام را نیافته و دولت استرالیا که آن را اقدامی شبه تروریستی می‌داند برای یافتن عامل یا عاملان آن ۱۰۰ هزار دلار جایزه تعیین کرده است.


پیتر دوتون وزیر کشور استرالیا در گزارشی با اعلام اینکه موارد شکایت در این کشور در این زمینه افزایش یافته، اعلام کرد که تاکنون ۱۰۰ مورد شکایت درایالت‌های درگیر دریافت شده است.


موریسون نخست وزیر استرالیا با توجه به شیوع این موضع در ایالت‌های دیگر این کشور از نمایندگان پارلمان این کشور خواست تا با وضع قانون برای مجرمان و عوامل آلوده کننده مواد غذایی در این کشور آن را برابر خرابکاری و جاسوسی دانسته و مجازات‌های شدید مانند ۱۰ تا ۱۵ سال زندان برای مجرمان درنظر بگیرند.


موریسون که در یکماه اخیر زمام دولت را در استرالیا به دست گرفته، تاکید کرد قانون پارلمان به دولت کمک می‌کند تا با مجرمان دراین عرصه با قدرت برخورد کند.


درحال حاضر هراس عمومی در این کشور سبب شده تا فروشگاه‌های بزرگ و کوچک از فروش توت فرنگی خودداری کرده و هزاران کیلو از این میوه در ایالت‌های نیوساوت ولز، ویکتوریا و کوئینزلند معدوم شود.


پلیس استرالیا از همه مردم این کشور خواسته است تا در مصرف مواد غذایی و میوه جاتی مانند توت فرنگی دقت لازم را داشته باشند و هشدار داده ممکن است سوزهان کار گذاشته شده در میوه‌ها سمی باشند.


استرالیا یکی از تولید کنندگان اصلی توت فرنگی در آسیا و اقیانوسیه است.

نظرات بینندگان