کد خبر: ۴۳۲۱۰
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۰ - ۱۱ آبان ۱۳۹۰

انتظار دوماهه هیئت پارلمانی ایران برای دریافت ویزای لیبی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه هیئت پارلمانی ایران از 2 ماه پیش برای رفتن به لیبی از سفارت این کشور درخواست ویزا کرده است، خواستار آن شد که هرچه زودتر لیبی اقدام به صدور ویزا برای سفر هیئت پارلمانی نماید.

علاء الدین بروجردی در گفتگو با خبرنگار مهر، درخصوص اقدامات این کمیسیون جهت پیگیری وضعیت امام موسی صدر در لیبی گفت: یکی از وظایف کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیگیری وضعیت امام موسی صدر در لیبی بوده است که به همین منظور از مدتها پیش کمیته ای را برای بررسی ابعاد مختلف این ماجرا تشکیل داده ایم و مسئولیت آن برعهده جواد کریمی قدوسی نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس است.

وی با بیان اینکه این کمیته تاکنون چندین بار جلساتی را با خانواده امام موسی برگزار کرده است، گفت: البته در وزارت امور خارجه هم چنین کار مشابهی صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین درخصوص اعزام این کمیته 5 نفره به لیبی برای تحقیقات بیشتر در خصوص وضعیت امام موسی صدر نیز گفت: ما از 2 ماه پیش برای رفتن به لیبی از سفارت این کشور درخواست ویزا کرده ایم که متاسفانه هنوز آنها پاسخی نداده اند.

وی با بیان اینکه بالاخره همه چیز در رابطه با وضعیت امام موسی صدر مشخص خواهد شد، خواستار آن شد که هرچه زودتر سفارت لیبی اقدام به صدور ویزا برای سفر هیئت پارلمانی نماید.

گفتنی است، امام موسی صدر رهبر ایرانی الاصل شیعیان لبنان در سال 1978 به همراه دو نفر از یارانش به دعوت رسمی معمر قذافی رئیس جمهور لیبی به این کشور سفر کرد که در این سفر همه اعضای این هیئت دیپلماتیکئ ناپدید شدند.

انتظار می رود هم اکنون با توجه به کشته شدن معمر قذافی و همچنین آزادی لیبی دستگاه دیپلماسی کشور تلاش بیشتری در جهت رمزگشایی ابعاد معماگونه این ماجرا پس از گذشت 3 دهه انجام دهند.
نظرات بینندگان