کد خبر: ۴۳۲۳۶
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۱ - ۱۱ آبان ۱۳۹۰

توهين دوباره نشريه فرانسوي به پيامبر اسلام(ص)

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
يك نشريه فرانسوي به بهانه پيروزي حزب اسلامي "النهضه" در انتخابات اخير تونس، بار ديگر به پيامبر اسلام (ص) توهين کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، هفته‌نامه فرانسوي "شارلي هبدو" در بيانيه‌اي با اشاره به پيروزي حزب النهضه تونس و همچنين تاکيد رييس شوراي انتقالي ليبي مبني بر اينکه شريعت اسلامي مبناي قوانين اين کشور خواهد شد، در اقدامي توهين‌آميز اعلام کرد که "پيامبر سردبير نسخه بعدي اين نشريه خواهد بود!"

به نوشته روزنامه ديلي تلگراف، اين نشريه همچنين در نخستين صفحه خود، با قرار دادن تصويري موهن از پيامبر اسلام (ص)، اعتقادات اسلامي را به سخره گرفته است.

مسلمانان جهان با واكنش نسبت به اين اقدام، آن را توهين آشكاري به مقدسات خواندند و خواستار مجازات عاملين آن شدند و اين در حالي است كه ناشر اين نشريه اعلام كرده است، آنها كار هميشگي خود را انجام داده‌اند اما تنها تفاوت اين بار اين است كه تصوير پيامبر بر روي جلد قرار گرفته است!

هم‌چنين به گزارش شبكه العالم، اين اقدام توهين‌آميز نشريه فرانسوي با واکنش و اعتراض شديد مسلمانان در شبکه‌هاي اجتماعي اينترنتي مواجه شده است.

ديلي تلگراف در ادامه نوشته است: اين نشريه فرانسوي در سال 2007 نيز با شکايت سازمان‌ها و جمعيت‌هاي اسلامي به دليل انتشار کاريکاتورهاي توهين‌آميز عليه پيامبر اسلام (ص) به دادگاه کشيده شد، ولي دادگاه فرانسه اين نشريه را از اتهامات تبرئه کرد.
نظرات بینندگان