کد خبر: ۴۳۳۵۶
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۱ - ۱۲ آبان ۱۳۹۰

ضرر شرکت رابرت مرداک به دلیل رسوایی شنود

شرکت نیوز کورپوریشین بخشی از زیان حاصل از رسوایی شنود در این گروه رسانه ای را اعلام کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 شرکت نیوز کورپوریشین بخشی از زیان حاصل از رسوایی شنود در این گروه رسانه ای را اعلام کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از روزنامه فایننشال تایمز، شرکت نیوز کورپوریشین بالاخره با اعلام میزان زیان مالی که بر اثر رسوایی شنود تماسهای تلفنی در نیوز آو ورلد بر ان وارد شده است،‌ گفت خسارت شصت و هشت میلیون دلاری به منافع انتشاراتی و هزینه نود و یک میلیون دلاری تجدید سازمان ان در سه ماهه اخیر عمدتا ناشی از تعطیلی روزنامه لکه دار شده ساندی در ماه ژوئیه بود.

 نتایج سه ماهه مالی اول نشان می دهد، به علت هزینه های فوق العاده درامد خالص شرکت با سه درصد کاهش به هفتصد و سی وهشت میلیون دلار رسید، گرچه عملکرد قوی شبکه های کابلی و شبکه تلویزیونی فاکس درامد عملیاتی آن را با بیست و یک درصد افزایش به یک میلیارد و سیصد و نود میلیون دلار بالغ کرد.

 شبکه های کابلی که پنجاه و شش درصد درامد عملیاتی این گروه رسانه ای را تشکیل می دهند، به علت فعالیت شبکه های استار ایندیا و رشد کانالهای بین المللی فاکس در امریکای لاتین شاهد افزایش شانزده درصدی درامدشان در امریکا و افزایش بیست و پنج درصدی در سطح بین المللی بودند.

 تماس با روپرت مورداک رئیس اجرایی نیوز کورپوریشین به منظور گفتگو در این باره میسر نشد. قرار است مورداک کمتر از یک هفته دیگر مجددا در برابر کمیسیون تحقیق مجلس عوام انگلیس درباره اطلاعاتش در خصوص فرهنگ دسترسی غیرقانونی به اطلاعات توضیح دهد.
نظرات بینندگان