کد خبر: ۴۳۳۶۲
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۱ - ۱۲ آبان ۱۳۹۰

آيت الله صافي گلپايگاني : ولايت امام علي (ع) بزرگترين افتخار وهويت شيعه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 آیت الله صافی گلپایگانی ولایت امام علی (ع) و ائمه اطهار(علیهم السلام) را بزرگترین افتخار و هویت شیعه دانست و تعظیم و ترویج عید غدیر را تجدید حیات دینی در مردم ارزیابی کرد .

 آیت الله صافی گلپایگانی دیشب در گردهمایی مبلغان غدیریه درمدرسه علمیه آیت الله العظمی گلپایگانی با بیان اینکه هویت ما ولایت علی(ع) و ائمه اطهار(علیهم السلام) است و همه ما را به این افتخار بزرگ که از آن بالاتر نیست می شناسند تاکیدکرد: هر چه بیشتر در تعظیم وگسترش امر ولایت تلاش شود ارزشمند است .

 آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به تصریح آیات و روایات فراوان درباره ولایت امیرالمومنین علی (ع) و مسئله غدیرافزود: تمام ادیان ، رسالت و اسلام ولایت علی (ع) است .

 آیت الله صافی گلپایگانی تعظیم عید غدیر و ولایت را به عنوان بزرگترین شعائر مذهبی ،تجدید حیات روح دینی در مردم دانست و با تاکید بر قدر دانستن طلاب مبلغ از این حرکت ارزشمند گفت : حوزه باید خدمتگذار ائمه اطهار(علیهم السلام) باشد .

 اعزام مبلغ در ایام غدیریه (از 15تا 25 ذیحجه) طرحی چند ساله است که به همت جمعی از طلاب حوزه علمیه قم اجرایی شده است . در این طرح10 هزار مبلغ حوزه در ایام عید سعید غدیرخم ، برای فعالیتهای تبلیغی به مناطقی که در دیگر ایام سال اعزام شده اند می روند .
نظرات بینندگان