arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۳۸۰۲
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۳ - ۱۶ مهر ۱۳۹۷

ابداع جالب تیم هوش مصنوعی فیسبوک معرفی شد / محتویات غذاهای فیسبوکی مشخص می شود

تیم هوش مصنوعی فیسبوک نوعی سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی کرده اند که می تواند تصاویر غذا را به دستور غذایی تبدیل کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تیم هوش مصنوعی فیسبوک نوعی سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی کرده اند که می تواند تصاویر غذا را به دستور غذایی تبدیل کند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب ب نقل از فوربس، تیم فیسبوک در نظر دارند با فناوری جدید خود مخاطبان را شگفت زده کنند. فناوری جالبی که می تواند ترکیبات بسیاری از غذاها را به درستی تشخیص دهد.

 پژوهشگران در بخش تحقیقات هوش مصنوعی فیسبوک (FAIR) گروهی از نرم افزارهای هوش مصنوعی را برای ابداع جدید خود توسعه داده اند.

این سیستم هوش مصنوعی توسط گروهی از متخصصان بخش  تحقيقات آدریانا رومرو و چندين نفر ديگر در آزمايشگاه فیردر مونترال ساخته شده است . این فناوری مي تواند به عکس یک نان نگاه کند و بگوید این نان از چه ترکیباتی ساخته شده است.

  سرپرست آزمایشگاه مونترال فیر ، در مصاحبه ای گفت: "بسیاری از افراد عادت دارند از خوراکی هایی که در طول روز مصرف می کنند عکاسی کنند. این ماجرا می تواند برای برخی سوال بر انگیز باشد که خوراکی های مذکور از چه موادی تشکیل شده اند."

پینو گفت: "ما نیاز به ماشین هایی داریم که جهان را درک می کنند. مشاهده جهان به تنهایی کافی نیست و ادراک جهان نیز حائز اهمیت خواهد بود."

دانشمندان در فیس بوک تنها کسانی نیستند که سیستم های AI  را برای توسعه استنباط خود از جهان به خدمت می گیرند. محققان MIT  نیز در ماه جولای گذشته اعلام کردند که سیستم مشابهی را طراحی کرده اند و بر اساس بررسی میلیون ها عکس به نتایجی جالب دست یافته اند.

نظرات بینندگان