کد خبر: ۴۳۳۹۷
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۲۳ - ۱۲ آبان ۱۳۹۰

بررسی وضعیت امام موسی صدر توسط شورای انتقالی لیبی

رئیس شورای ملی انتقالی لیبی گفت: وضعیت امام موسی صدر در دست بررسی است و پیگیری آن برای حاکمیت جدید لیبی نیز حائز اهمیت می باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رئیس شورای ملی انتقالی لیبی گفت: وضعیت امام موسی صدر در دست بررسی است و پیگیری آن برای حاکمیت جدید لیبی نیز حائز اهمیت می باشد.
 
به گزارش انتخاب به نقل از فارس ، علی اکبر صالحی وزیر  امور خارجه کشورمان امروز پنجشنبه به عنوان اولین مقام رسمی جمهوری اسلامی ایران که پس از تحولات انقلاب لیبی به این کشور سفر می کند، در بنغازی با مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای ملی انتقالی لیبی دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با ابلاغ تبریک صمیمانه مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و مردم کشورمان به مردم مسلمان لیبی به مناسبت پیروزی انقلاب این کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای انتقال تجربیات به مردم و دولت لیبی در زمینه های مختلف بدون هیچ چشم داشتی را اعلام و عزم کشورمان برای گسترش همکاری های دو کشور را مورد تأکید قرار داد.

صالحی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به استمرار وحدت و انسجام مردم لیبی در مسیر ساخت کشوری توسعه یافته و مبتنی بر عدالت اجتماعی، بر اهمیت هوشیاری و مراقبت مسئولان لیبی در جلوگیری از فتنه و اختلافات تأکید و از مصادره این انقلاب به نفع اهداف مغایر خواست مردم این کشور برحذر داشت و بر ضرورت پاسداشت خون شهدای انقلاب لیبی تأکید  کرد.

وی همچنین در این دیدار با تأکید مجدد بر به رسمیت شناختن حکومت جدید لیبی که در پرتو انقلاب ملت مسلمان لیبی شکل گرفته است، از تلاش کشورمان برای توسعه همکاری های گسترده در زمینه های مختلف با حاکمیت جدید لیبی خبر داد.

وزیر خارجه کشورمان همچنین با اشاره به مسئله امام موسی صدر و با تأکید بر اهمیت این موضوع برای مردم ایران و دیگر ملت های منطقه، خواستار اهتمام جدی رهبری و دولت جدید لیبی برای همکاری در زمینه دستیابی به اطلاعاتی در این ارتباط شد.

مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای ملی انتقالی لیبی نیز در این دیدار با ابراز تشکر از پیام مقامات عالی رتبه کشورمان به مناسبت پیروزی انقلاب مردم مسلمان لیبی، مراتب سپاس و تشکر و سلام گرم خود را به حضور مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و مردم کشورمان ابلاغ کرد.

عبدالجلیل در این دیدار با اشاره به روابط ایران و شورای ملی انتقالی لیبی در طول دوره انقلاب در این کشور از کمک ها و مساعدت های جمهوری اسلامی ایران به مردم کشورش به ویژه میزبانی از جمعی از مجروحان انقلاب لیبی تشکر و قدردانی کرد.

رئیس شورای ملی انتقالی لیبی در این دیدار با اشاره به ضرورت تبیین دیدگاه اسلامی در جهان، بر نقش جمهوری اسلامی ایران در پاسداری از تفکرات اسلامی و برافراشتن دیدگاه اسلامی، اهمیت جلوگیری از تفرقه و فتنه در جهان اسلام تأکید کرد.
 
وی در خصوص موضوع امام موسی صدر نیز اعلام کرد: وضعیت امام موسی صدر در دست بررسی است و پیگیری آن برای حاکمیت جدید لیبی نیز حائز اهمیت می باشد.
نظرات بینندگان