arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۴۰۵۷
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۶ - ۱۷ مهر ۱۳۹۷

5 روش برای کاهش قند خون

همه ما در مراحلی از زندگی خود با مشکل افت قند خون یا افزایش قند خون مواجه می شویم. اما مشکل افزایش قند که در بلند مدت باعث ایجاد دیابت می شود برای بسیاری از افراد یک کابوس دائمی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

همه ما در مراحلی از زندگی خود با علائم افت قند خون یا افزایش قند خون مواجه می شویم. اما مشکل افزایش قند که در بلند مدت باعث ایجاد دیابت می شود برای بسیاری از افراد یک کابوس دائمی است.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، برای حل مشکل قندخون بالا می توان از برخی روش ها استفاده کرد. اگرچه بهتر است اگر دچار قندخون هستید در اسرع وقت به پزشک متخصص مراجعه کنید:

5 روش برای کاهش قند خون

زغال اخته بخورید

شاید متعجب شوید اگر بدانید زغال اخته نقشی پررنگ در کاهش قند خون دارد. اکنون که فصل زغال اخته است، بهترین فرصت در اختیار شماست تا مشکل خود را با روشی طبیعی حل کنید.

موقتا سیب زمینی نخورید

سیب زمینی به دلیل برخی خواص خود می تواند سرعت بالارفتن قندخون را افزایش دهد. برخی مواد مثل آرد سفید نیز خواصی مشابه دارند. اگر قندتان مرتب بالا می رود بهتر است سیب زمینی را از وعده های غذایی خود حذف کنید.

معجزه سیر را از دست ندهید

سیر خواص درمانی متعددی دارد و یکی از این خواص را می توان کاهش قند خون دانست. برخی تحقیقات نشان داده سیر می تواند نرخ گلوکوز را کاهش دهد.

5 روش برای کاهش قند خون

بیشتر آب بخورید

هیدراته کردن بدن می تواند برای حل بسیاری از مشکلات کمک کننده باشد. خوردن آب می توان  برای کاهش قند و چربی خون کارکردی معجزه آسا داشته باشد. پس نوشیدن آب را فراموش نکنید.

دارچین مصرف کنید

دارچین در کاهش قند خون نقشی کلیدی دارد. اگرچه با مصرف دارچین می تانید چربی خون خود را نیز کاهش دهید. با کاهش همزمان قند و چربی در نهایت به لاغری خود کمک خواهید کرد.

 

 

نظرات بینندگان