کد خبر: ۴۳۴۴۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۵ - ۱۳ آبان ۱۳۹۰

خاتمی: امریکا دروغي مي‌گويد كه حتي زن جوان مرده را به خنده وا مي‌دارد

خطيب اين هفته نماز جمعه تهران گفت: مطرح كردن بحث ترور سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اوج ننگ آمريكا و اوج افتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است كه اشك آمريكا را درآورده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خطيب اين هفته نماز جمعه تهران گفت: مطرح كردن بحث ترور سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اوج ننگ آمريكا و اوج افتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است كه اشك آمريكا را درآورده است.

به گزارش ايسنا، سيداحمد خاتمي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تهران با تسليت شهادت امام محمدباقر (ع) اظهار كرد: افتخار مي‌كنيم امامت اماماني را به جان پذيرفتيم و به آن‌ها عشق مي‌ورزيم كه نام و ياد آن‌ها صفاي زندگي ماست و دوست و دشمن به فضل و كرامتش اعتراف دارد.

وي با اشاره به تخريب‌هاي اهل بيت (ع) از سوي دشمنان گفت: اگرچه تا توانسته‌اند سعي كردند سيماي نوراني اهل بيت را تخريب كنند اما كاري از پيش نبردند.

خاتمي سفارش‌هاي امام باقر (ع) به شيعيان را مورد توجه قرار داد و ضمن اين‌كه راستگويي و ايستادن بر قول را از جمله اين سفارش‌ها خواند، خاطرنشان كرد: وقتي قول مي‌دهيم بايد از جان‌تان براي عمل كردن به قول‌تان بگذريد، چراكه عمل نكردن به قول با شيعه بودن سازگار نيست. كسي كه مي‌خواهد كرسي مجلس را به دست بياورد به مردم باغ سبز نشان مي‌دهد بعد هم كه نشد مي‌گويد نگذاشتند به سفارش امام باقر (ع) توجهي نداشته چراكه چيزي كه در حوزه كاريتان نيست نبايد قول دهيد بعدها كه نشد ديگران را متهم كنيد.

خطيب اين هفته نماز جمعه تهران همچنين امانتداري و ارتباط مكتبي داشتن را از ديگر اين سفارش‌ها عنوان و اظهار كرد: اين‌طور نباشد كه شما با ابوجهل‌ها بگوييد، بخنديد و صفا كنيد، اما ابوذرها را طرد كنيد و هميشه به فكر تخريب و زمين زدن يكديگر باشيد.

وي در ادامه با اشاره به روز 13 آبان و تاريخچه اين روز، تبعيد امام به تركيه، شهادت دانش‌آموزان و دانشجويان در مقابل دانشگاه تهران را از جمله موارد مورد توجه در اين راستا خواند و خطاب به دانش‌آموزان شركت كننده در نماز جمعه اين هفته تهران اظهار كرد: شما دانش‌آموزان عزيزي كه امروز به نماز جمعه آمديد و زينت‌بخش اين نماز جمعه شديد داراي چنين پيشينه افتخارآميزي هستيد. به فضل خدا در اين سنگر بمانيد و از آرمان‌هان آن شهيدان پاسداري كنيد.

خاتمي با اشاره به تسخير لانه جاسوسي از سوي دانشجويان پيرو خط امام در 13 آبان گفت: در اين بحث مي‌توان از تحليل‌هاي قرآني استفاده كرد. مقابله استكبار با جريان حق پيشينه ديرينه دارد چنانچه در قرآن كريم نيز به اين مورد اشاره شده است.

خطيب اين هفته نماز جمعه تهران، خود برتربيني را از جمله مشخصه‌هاي شيطان و فرعون دانست و گفت: استكبار و استكباريان اهل خودبرتربيني هستند و ما اين ويژگي را به وضوح در دولت‌هاي استكباري به ويژه آمريكا مي‌بينيم. آن‌ها بدون هيچ دليل و مدركي مي‌گويند مدير جهان هستند و مي‌خواهند در تمامي عرصه‌ها باشند. در واقع خود را مصداق جامعه جهاني مي‌دانند به همين دليل آمريكا در 50 سال اخير در ده‌ها كشور دخالت مستقيم و غيرمستقيم نظامي داشته است. هم‌اكنون نيز همين ادعاي دروغي را دارد اما بحمدالله كشتي‌شان به شدت به گل نشسته است.

خاتمي با بيان اين‌كه «هم‌اكنون به جد صداي شكستن استخوان‌هاي ليبرال دموكراسي غرب به گوش مي‌رسد و اين را خود تحليلگرانشان مي‌گويند» افزود: هم‌اكنون مي‌بينيم كه مردم آمريكا در اين هواي سرد برفي و باراني در خيابان‌ها چادر زده‌اند تا فرياد اعتراض‌شان را به دنيا برسانند اين بدان معني است كه 99 درصد مردم‌تان عليه شما بي‌عرضه‌هاي يك درصدي هستند و شما كه نمي‌توانيد خانه خودتان را اداره كنيد ادعاي دروغين مديريت جهاني را داريد و اين به معني استكبار است.

وي با تاكيد بر اين‌كه «سران استكبار تمام قواي خود را براي مقابله با حق بسيج مي‌كنند و در اين عرصه هيچ كم نمي‌گذارند» اظهار كرد: ‌از آغاز انقلاب اسلامي، آمريكا هر كاري خواسته انجام داده و اگر كاري هم نكرده به اين دليل بوده كه نتوانسته. از توطئه كودتاها تا فتنه سبز در سال 88 كه يك كودتاي مخملين بود و خودشان به اين موضوع اعتراف كردند از جمله كارهاي آمريكا بود كه البته همه آن‌ها به فضل خداوند شكست خورد و تا اين ملت در مسير دين و معنويتش حركت مي‌كند تمام توطئه‌ها خنثي است.

خطيب اين هفته نماز جمعه تهران گفت: آن‌ها دروغي مي‌گويند كه حتي زن جوان مرده را به خنده وا مي‌دارد اين‌كه مي‌گويند ايران توطئه ترور فلان سفير را انجام داده، حال بايد گفت احمق‌ها دروغي بگوييد كه يك عاقل باور كند. در اين موضوع در كشورهاي مختلف دنيا نظرسنجي شده و بيش از 60 درصد مردم گفتند كه اين‌ها دروغ‌هاي ساخته و پرداخته آمريكاست.

خاتمي افزود: اين دروغ را گسترده مي‌كنند و با كمال وقاحت و رسوايي مسوول‌شان پشت تريبون مي‌گويد بايد فرماندهان سپاه ايران را كشت حتي اسم سردار سليماني را مي‌برند و مي‌گويند كه بايد ترور شود. شما در حالي اين سخن را مي‌گوييد كه پرچم مبارزه با تروريسم را به كول گرفته‌ايد و با همين پرچم افغانستان و عراق را اشغال كرديد، بگذاريد به صراحت بگويم اين اوج ننگ آمريكا و اوج افتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است كه اشك آمريكا را درآورده است.

وي جنايت عليه بشريت را از ديگر ويژگي‌هاي استكباريان در طول تاريخ دانست و گفت:‌ جنايات آن‌ها در هيروشيما، زندان گوانتانامو و ابوغريب و همچنين زندان‌هاي مخفي آمريكا در اروپا، حمايت از جنايات رژيم صهيونيستي عليه مردم فلسطين و جناياتي كه با چراغ سبز آمريكا در بحرين در حال انجام است همه اين‌ها در سبد جنايات آمريكا ريخته مي‌شود.

خطيب اين هفته نماز جمعه، آمريكا را مباشر جنايتكاران آل‌سعود و آل‌خليفه دانست و گفت: طبق گزارشات دقيق و مستند زنان زنداني محبوس، پرستاران و ديگران در زندان‌هاي آن‌ها با شنيع‌ترين وضع شكنجه مي‌شوند و حال من به آل‌خليفه و آل‌سعود مي‌گويم با اين جنايات سرنوشت قذافي و صدام جنايتكار را پيش‌رويتان ببينيد.

خاتمي با بيان اين‌كه «بحمدالله دوران ابرقدرتي آمريكا در حال افول است» گفت: شايد دولت آمريكا به عمر خود تاكنون روزهاي ذلت‌بار اين‌چنيني را نديده است. در يك سال بن‌علي سقوط مي‌كند و از طرف ديگر نامبارك سقوط مي‌كند و قذافي نوكر آمريكا اين‌چنين ذليلانه به جهنم مي‌رود.

وي سقوط ديكتاتورهاي وابسته، قيام مردمي جنبش وال‌استريت، اعلام خروج آمريكايي‌ها از عراق و عضويت فلسطين در يونسكو را از جمله نشانه‌هاي افول ابرقدرت بودن آمريكا برشمرد و گفت: ما تك‌تك‌مان اين وظيفه را داريم كه نفرت‌مان را از آمريكا دنبال كنيم و ان‌شاءالله مسلمانان جهان به ويژه ايرانيان عزيز در مراسم برائت از مشركان در صحراي عرفات، سنت نبوي و امام‌مان را به نمايش مي‌گذارند و فرياد الموت لامريكا و الموت لاسرائيل، صحراي عرفات را پر خواهد كرد.

خطيب موقت اين هفته نماز جمعه تهران همچنين با اشاره به نزديكي روز عرفه و عيد قربان گفت: شب عرفه شب مناجات است و الحمدالله كشور ولايي ما در حال آماده كردن خود براي برپايي مراسم دعاي عرفه است و من همين جا به جوانان عزيز عرض مي‌كنم كه اگر به دنبال عرفان ناب هستيد كلمه به كلمه و ترجمه دعاي عرفه را ببينيد.

خاتمي همچنين با بيان اين‌كه «نماز عيد قربان امسال ان‌شاءالله باشكوه‌تر از گذشته برگزار خواهد شد» گفت: همان اهتمامي كه به برپايي نماز عيد فطر داريم به برپايي نماز عيد قربان هم داشته باشيم. همچنين دستگيري از مردم و كمك به محرومان از جمله مواردي است كه بايد در اين روز مورد توجه قرار بگيرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۳
0
1
بعد از حادثه 11 سپتامبر اولین متهم این حادثه ایران بود به طوری که تمام دنیا میخواستن ایران رو مسئول حادثه 11سپتامبر بکنند ولی رئیس جمهور اون زمان آقای خاتمی با سفر به چند کشور اروپایی و سخنرانی منطقی که داشتن کلاً پای ایران رو از این قضیه کنار کشیدن. ولی الان متاسفانه مقامات کشورمون به جای دفاع از عزت مملکت ، این ادعا رو مضحک و خنده دار میخونن (لطفاً چاپ کن عزیزم)
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۳
0
1
بنويس احمدخاتمي البته مشكل منه كه نفهميدم اين ادبيات سيدمحمدعزيزمان نيست
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۳
0
1
پس شما چرا نمي خنديد و اينقدر عصباني هستيد؟؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۳
0
1
"حتي زن جوان مرده را به خنده وا مي‌دارد"
یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۳
0
1
آن‌ها دروغي مي‌گويند كه حتي زن جوان مرده را به خنده وا مي‌دارد

این چه ادبیاتیست؟

مگر فرق زن جوان با پیر یا مرد چه جوان یا پیر چیست؟

یعنی فقط زن جوانی که مرده به خنده واداشته می شود؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۳
0
2
بنویسید سیداحمد خاتمی که الکی رو لینک کلیک نکنیم
وحید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
0
2
با سلام لطفا در مورد خاتمی ها حتما اسم کوچک را هم بنویسید تا وقتمان تلف نشود.
مهاجر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
0
2
انتخاب عزیز لطفا مردم را گول نزنید.
تیتر زده اید: خاتمی: امریکا دروغي مي‌گويد كه حتي زن جوان مرده را به خنده وا مي‌دارد.... وارد میشویم می بینیم احمد خاتمی است.
برای مردم و وقت مردم و نام خاتمی احترام قائل شده و وقتی خبر مربوط به احمد خاتمی است خواهشا نام کامل او را بنویسید تا ملت بیهوده معطل نشوند.
نظرات بینندگان