arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۴۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۲۱ - ۱۹ مهر ۱۳۹۷

فتاح: کارت خرید کالا و کالابرگ در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار می‌گیرد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: مستمری مددجویان، سال قبل چند برابر شده، امسال هم ۱۴ درصد افزایش یافته است، ضمن اینکه کارت خرید کالا داده می‌شود و از این ماه اجرا می‌شود که علاوه بر مستمری و یارانه، کالابرگ هم ارائه می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سید پرویز فتاح عصر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی که در بیت امام جمعه تبریز برگزار شد، با اشاره به افزایش درآمدهای مردمی زکات، انفاق و صدقات اظهار داشت: انتظار داشتم به دلیل شرایط اقتصادی فعلی، کمک‌ها کاهش یابد ولی اعلام می‌شود که میانگین کمک به کمیته امداد و فقرا 40 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه حتی در سال 96 نسبت به 95 افزایش 40 درصد اتفاق نیافتاد افزود: این نشان از درک درست، منطقی و هوشمندانه آذربایجان برای کمک به همنوعان و نیازمندان و فقرا است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه به 5 شهرستان سفر کردم که نکاتی را در این سفر دیدم ابراز داشت: برای هر نفر یتیم تحت پوشش در میانه 400 هزار کمک می‌کنند در حالی که میانگین در ایران 225 هزار تومان است که در آذربایجان شرقی باید قدردان این مردم خوب بود.

وی مردم آذربایجان را نسبت به انقلاب و ولایت و ایران متعصب دانست و گفت: حمایت از کمیته امداد توسط حجت الاسلام آل هاشم برای افزایش اعتماد مردم و دفاع از حریم صندوق‌های صدقات مهم است چراکه با این همه کمپین علیه صندوق‌ها امسال 21 درصد میزان پرداخت صدقات افزایش یافته است.

فتاح، با اشاره به اینکه در این شرایط، دولت و مجلس هماهنگ شده و تصمیمات مناسبی نسبت به امداد گرفته است، ابراز داشت: مستمری مددجویان، سال قبل چند برابر شده، امسال هم 14 درصد افزایش یافته است، ضمن اینکه کارت خرید کالا داده می‌شود و از این ماه اجرا می‌شود که علاوه بر مستمری و یارانه، کالابرگ هم ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صف اعطای وام ضروری 5 میلیون در سطح استان برداشته شده است، ادامه داد: این وام به مددجویان به راحتی پرداخت می‌شود تا آرامش آنها را تأمین کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور، با بیان اینکه با شرایط اقتصادی جدید، افراد جدیدی می‌خواستند تحت پوشش کمیته امداد قرار گیرند که با همکاری مجلس، ظرفیت پذیرش افزایش یافت، خاطر نشان کرد: با افزایش ظرفیت، همه افراد پشت نوبت تا آخر مهر تحت پوشش قرار می‌گیرند و دیگر فردی پشت نوبت نخواهیم داشت، ضمن اینکه بعد از گذشتن از این اوضاع اقتصادی، تعدادی کثیری را با خودکفا کردن، از تحت پوشش خارج می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه امسال 2 برابر سال قبل وام خود اشتغال‌زایی می‌دهیم اضافه کرد: در مجموع، نمایندگان مجلس و دولت با کمیته امداد همراه هستند که این موضوع در کمک به فقرا بسیار راهگشا بوده است.

تاکید مقام معظم رهبری در حکم نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر توجه جدی به فقرا

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار با رئیس کمیته امداد کشور، با اشاره به رشد 41 درصدی کمک‌های مردمی به کمیته امداد اظهار داشت: رشد کمک‌های مردمی به فقرا و کمیته امداد در آذربایجان شرقی دلیلی بر بالا بودن اعتقاد و صمیمیت و وحدت بین مردم و مسئولین است.

وی برآورده کردن حاجات مردم و حل مشکلات آنان را نعمتی برای مدیران دانست و افزود: باید مدیران خداوند را شاکر باشند که این گره به دست آنها باز می‌شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه کمیته امداد یکی از یادگارهای ارزشمند امام راحل است گفت: مقام معظم رهبری به شدت پیگیر رسیدگی به امور نیازمندان است و در حکم بنده 9 مورد را از بنده خواسته‌اند که یکی از موارد، رسیدگی به امور نیازمندان و حل مشکلات آنان بود.

وی در پایان تصریح کرد: رسانه‌ها هم در راستای اهداف کمیته امداد همراهی خوبی داشتند و باید از آنان هم قدردانی کرد.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان