arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۴۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۶ - ۲۰ مهر ۱۳۹۷

محک جوابیه مرتبط با بیمار سرطانی حاشیه ساز را حذف کرد / بنا به درخواست مقام قضایى انجام شده است

موسسه محک جوابیه مرتبط با یک بیمار سرطانی را از وب سایت خود حذف کرده و عنوان کرد هموطنان از باز نشر همه اظهارات قبلی درخصوص این بیمار خودداری کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

چند روز قبل موضوع کمک به یک کودک سرطانی در شبکه های مجازی مطرح شد که پدر این کودک نسبت به هزینه های بالای درمان بیماران سرطانی که پس از افزایش نرخ دلار ایجاد شده گلایه داشت.

همزمان تعدادی از افراد مشهور و به اصطلاح سلبریتی اقدام به جمع آوری کمک برای این بیمار سرطانی کرده بودند در صورتی که این پدر در هیچ یک از مصاحبه‌های خود درخواستی برای جمع آوری کمک نداشت.

طرح مشکلات بیماران سرطانی و گرانی دارو طی هفته‌های گذشته و برداشت‌های اشتباه از بیان این پدر شهرستانی و البته اقدامات نسنجیده سلبریتی‌ها و حاشیه‌سازی های اخیر باعث بروز مشکلات و نگرانی‌هایی برای این خانواده بیمار سرطانی شد. 

 همین موضوع باعث شد مقدار قابل توجهی پول و کمک‌های مردمی برای این بیمار جمع آوری شد که در همان روز خانواده این کودک اعلام کردند که نیازی به پول نداشته و همه رقم جمع آوری شده را به موسسات حمایت از بیماران سرطانی اهدا خواهند کرد.

پس از این اتفاقات موسسه محک درخصوص این بیمار توضیحاتی ارائه کرد که این توضیحات تنها پس از یک روز از سایت موسسه محک حذف شد.

خبرگزاری فارس از مسئولان موسسه محک درخصوص علت حذف این مطالب و توضیحات جویا شد که اعلام شد:

به منظور پاسخگویی به اذهان عمومی و پیرو پرسش یاوران گرانقدر و نازنین محک که همواره با حمایت های خود پیمودن مسیر درمان و حمایت از بیش از سی هزار کودک مبتلا به سرطان را برای ما ممکن کرده اند: به اطلاع می رساند دلیل حذف اطلاعیه و مطالب منتشر شده از صفحه محک دستور مقام محترم قضایی می باشد. محک خرسند است که این  پرونده و اقدامات حول آن، که به هیچ وجه با اصول حرفه ای و ارزش های حاکم بر محک برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان منطبق نبوده و نیست، توسط دستگاه های قضایی و از طریق روش های قانونی در دست رسیدگی است.

ضمناً موسسه محک به خبرگزاری فارس اعلام کرد ضمن قدردانى و ارج نهادن وفادارى و همراهى اعضاى خانواده بزرگ محک و تمامى هموطنان عزیزمان که هر کدام به نوعى دغدغه کمک به همنوع را در دل مى پرورانند، صمیمانه از همه شما یاران کودکان مبتلا به سرطان درخواست مى کنیم که بنا به درخواست مقام محترم قضایى و به منظور حل این مساله از روش هاى قانونى، از بازنشر هر نوع اطلاعات و خبر پیرو موضوع آقاى ولى خانى (هرگونه جوابیه و پاسخ‌های منتشر شده قبلی در خصوص این بیمار ) خوددارى نمایید. بى شک حفظ آرامش و ایجاد فرصت براى بررسى این موضوع از روش هاى منطقى و در فضایى بدور از احساسات، نتیجه اش نجات جان و مصلحت تمام کودکان مبتلا به سرطان این سرزمین خواهد بود.

منبع: فارس
نظرات بینندگان