arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۴۷۱۶
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۲۰ - ۲۰ مهر ۱۳۹۷

فیسبوک به روزرسانی شد / امکان مشاهده عکسهای پرتره به شکل سه بعدی

شبکه اجتماعی فیسبوک برای کاربران خود یک به روزرسانی ویژه آماده کرده است. این به روزرسانی به کاربران امکان می دهد عکس های پرتره خود را به حالت سه بعدی آپلود کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

شبکه اجتماعی فیسبوک برای کاربران خود یک به روزرسانی ویژه آماده کرده است. این به روزرسانی به کاربران امکان می دهد عکس های پرتره خود را به حالت سه بعدی آپلود کنند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از سی نت، ای امکان ویژه به کاربران امکان می دهد خاطرات خود را دوباره ببینند. شما می توانید عکس هایی که در حالت پرتره گرفته شده اند روی فیسبوک در بخش اخبار جدید  به عنوان عکس های سه بعدی ببینید.

فیسبوک این ویژگی  را برای عکس های 2 بعدی که با یک تلفن و دو لنز سازگار با عکس های سه بعدی گرفته شده است طراحی کرده، بنابراین شما می توانید عکس ها را در حالت سه بعدی مشاهده کنید.

بر اساس این ویژگی شما به عنوان کاربر فیسبوک می توانید عکس های سه بعدی را نه تنها در بخش اخبار جدید مشاهده کنید، بلکه می توانید این تصاویر را به راحتی با دیگران به اشتراک بگذارید.

این شبکه اجتماعی در ماه مه و در جریان  کنفرانس F8 اعلام کرد که برنامه ریزی ویژه ای برای ایجاد فضاهای سه بعدی و تجربه از عکس های شخصی دارد ، که شامل ایجاد تصاویر سه بعدی از عکس ها و فیلمهای 2 بعدی است. هدف نهایی این پروژه  استفاده از هوش مصنوعی برای تبدیل عکس به داده های سه بعدی است که می تواند یک فضای مجازی ایجاد کند که در آن شما می توانید خاطرات خود را دوباره ببینید.

 

با توجه به پست وبلاگی شرکت فیسبوک، این تکنولوژی با فاصله بین موضوع در پیش زمینه و پس زمینه ارتباط دارد. این برنامه از نقشه های عمقی ذخیره شده در عکس های گرفته شده با استفاده از حالت پرتره  اپل  روی آیفون 7 پلاس، 8 پلاس، X و XS استفاده می کند.

هنوز مشخص نیست این حالت روی چه نوع گوشی هایی کار می کند. اما چیزی که مشخص است این است که برای ساخت عکس های سه بعدی، می توانید یک عکس را در حالت پرتره بگیرید و این عکس را در بخش خبری خود به عنوان یک عکس سه بعدی آپلود کنید.

 

برچسب ها: فیسبوک ، اپلیکیشن ، فناوری
نظرات بینندگان