arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۴۷۹۴
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۲ - ۲۱ مهر ۱۳۹۷

سرلشکر باقری : کمتر کشوری در دنیا از تجربه ایران در حوزه طب نظامی بهره‌مند است

سرلشکر محمد باقری با تاکید بر اینکه مسئله طب نظامی و رسیدگی به مجروحان و مصدومان در جنگ‌ها، مسئله بسیار مهمی است، گفت: برای جمهوری اسلامی ایران با داشتن سابقه دفاع مقدس، تجارب ارزشمندی در حوزه طب نظامی فراهم شده که به جرأت می‌توان گفت در کمتر کشوری از دنیا این تجربه در حوزه طب نظامی وجود دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

رییس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد که در کمتر کشوری در دنیا از تجربه ایران در حوزه طب نظامی بهره‌مند است.

به گزارش ایسنا، سرلشکر محمد باقری در حاشیه چهارمین همایش بین المللی طب نظامی آسیا پاسیفیک با تاکید بر اینکه مسئله طب نظامی و رسیدگی به مجروحان و مصدومان در جنگ‌ها، مسئله بسیار مهمی است، اظهار کرد: برای جمهوری اسلامی ایران با داشتن سابقه دفاع مقدس، تجارب ارزشمندی در حوزه طب نظامی فراهم شده که به جرأت می‌توان گفت در کمتر کشوری از دنیا این تجربه در حوزه طب نظامی وجود دارد.

وی با اشاره به آغاز ریاست دو ساله ایران بر این کنگره، خاطر نشان کرد: در این دو سال اقدامات بسیار مهمی انجام خواهد شد که امیدواریم با همکاری همه کشورهای عضو، امکان مداوای مجروحین درگیری‌های منطقه که با تجاوز برخی کشورها در یمن و همچنین جنایات رژیم صهیونیستی و جنایات تروریست‌ها به وجود آمده، این کنگره بتواند اقداماتی را برای مداوای بهتر مجروحان فراهم کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از دیگر اقداماتی که در این دو سال می‌تواند صورت بگیرد تدوین کتاب مرجع طب نظامی که قبلا توسط آمریکا تهیه شده و ۲۰ سال از عمر آن می‌گذرد توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است با تجربیات جامع پزشکی نیروهای مسلح در سال‌های اخیر این کتاب منتشر شود تا به عنوان یک مرجع جهانی قابل استفاده باشد.

باقری افزود: اعضایی که به این کنگره آمده‌اند از برخی دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های نیروهای مسلح بازدید خواهند کرد و با تجربیات و آنچه که در پی صدمات شیمیایی، بر سر کشور ما آمده آشنا خواهند شد.

نظرات بینندگان