arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۴۹۷۹
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۰۸ - ۲۲ مهر ۱۳۹۷

ژاپن: تا ۵ سال آینده، ۶۲ هواپیمای جنگی از جمله ۲۰ جنگنده اف ۳۵ از آمریکا می‌خریم

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد قصد دارد با هدف تقویت ناوگان دفاعی خود، در سال‌های آینده ۶۲ هواپیمای جنگی از جمله ۲۰ جنگنده اف ۳۵ از آمریکا خریداری کند. روزنامه ژاپن تودی روز یکشنبه اعلام کرد ژاپن قرار است این خرید‌های نظامی را ظرف پنج سال آینده و با هدف تقویت توان دفاعی کشور در برابر چین و نقض حریم هوایی این کشور توسط پکن انجام دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد قصد دارد با هدف تقویت ناوگان دفاعی خود، در سال‌های آینده ۶۲ هواپیمای جنگی از جمله ۲۰ جنگنده اف ۳۵ از آمریکا خریداری کند.

به گزارش ایرنا، روزنامه ژاپن تودی روز یکشنبه اعلام کرد ژاپن قرار است این خرید‌های نظامی را ظرف پنج سال آینده و با هدف تقویت توان دفاعی کشور در برابر چین و نقض حریم هوایی این کشور توسط پکن انجام دهد.
وزارت دفاع ژاپن روز گذشته اعلام کرد جت‌های نیروی هوایی دفاع از خود این کشور در ۶ ماه گذشته ۳۴۵ بار برای مقابله با هواپیما‌های چینی که ممکن بود حریم هوایی ژاپن را نقض کنند به پرواز درآمدند.
در این گزارش آمده است جت‌های ژاپنی در ۶ ماه گذشته ۵۸ بار برابر با ۲۰ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل برای مقابله با هواپیما‌های چینی به پرواز درامده اند که بیانگر تنش‌های هوایی دو کشور است.
وزارت دفاع ژاپن به منظور خرید تجهیزات و تسلیحات موشکی پیشرفته از آمریکا، بودجه دفاعی ۴۷ میلیارد دلاری برای سال مالی ۲۰۱۹ میلادی پیش بینی کرده است.
این در شرایطی است که وزارت دفاع این کشور اعلام کرده است در صورت خرید‌های بیشتر و تمرکز دولت بر برنامه‌های نظامی برای مقابله با چین و کره شمالی، احتمالا این رقم باز هم افزایش خواهد یافت.
تقویت نیروی هوایی با مجهز کردن جنگنده‌های اف ۱۵ و تحقیق بر روی موشک‌های فوق سرعت برای حراست از جزایر دور افتاده ژاپن و همچنین تقویت دفاع سایبری و فضایی به دستور 'شینزو آبه' نخست وزیر ژاپن، از دیگر برنامه‌های وزارت دفاع در بودجه دفاعی مذکور است.

نظرات بینندگان