arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۵۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۵ - ۲۲ مهر ۱۳۹۷

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

شما با ثبت شرکت در اسپانیا، پس از سه سال اقامت موقت می‌توانید اقامت دائم را دریافت کنید. برای ثبت شرکت در اسپانیا با مسئولیت محدود، به ۶ هزار یورو سرمایه و حداقل ۷۵۰ یورو برای هزینه کردن در کسب‌وکار نیاز دارید. در مورد شرکت سهامی عام این حداقل سرمایه، ۳ هزار یورو است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

در جست‌وجوی سرمایه‌گذاری با حداقل ریسک هستید؟ شاید هم در فکر مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری هستید. در این مطلب به معرفی ۵ کشور برتر برای مهاجرت سرمایه‌گذاران ایرانی می‌پردازیم. همراه ما باشید.

براساس گزارش بانک جهانی در سال ۲۰۱۸، ایران از نظر شاخص آسانی انجام کسب‌وکار و از میان ۱۹۰ کشور، ‌در رده ۱۲۴ قرار دارد.

کشورهایی که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم، علاوه بر اینکه از نظر سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار مناسب‌اند، یک ویژگی مهم دیگر هم دارند و آن «ارائه روش‌های گوناگون برای اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری» است. بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بر اساس عوامل مختلفی از جمله منابع طبیعی، بازار، کارآمدی ، دارایی‌های استراتژیک و و ارائه روش‌های گوناگون برای اعطای اقامت دائم به سرمایه‌گذاران ارزیابی می‌شوند.

۵. اسپانیا
اسپانیا از نظر شاخص آسانی کسب‌وکار، براساس گزارش بانک جهانی (۲۰۱۸) در رتبه ۲۸ قرار دارد. این کشور همچنین درحال‌حاضر دومین کشور جذب‌کننده‌ی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) است. افزایش روزافزون شرکت‌های چندملیتی به همراه توسعه صنعت گردشگری، زیرساخت‌ها، شبکه‌ی حمل‌ونقل و پیشرفت انرژی‌های تجدیدپذیر سبب شده اقتصاد این کشور ثبات خوبی را تجربه کند.

شما با ثبت شرکت در اسپانیا، پس از سه سال اقامت موقت می‌توانید اقامت دائم را دریافت کنید. برای ثبت شرکت در اسپانیا با مسئولیت محدود، به ۶ هزار یورو سرمایه و حداقل ۷۵۰ یورو برای هزینه کردن در کسب‌وکار نیاز دارید. در مورد شرکت سهامی عام این حداقل سرمایه، ۳ هزار یورو است.

۴. اتریش

اتریش از نظر شاخص آسانی کسب‌وکار، در رتبه ۲۲ قرار دارد. این کشور به‌دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد (در تقاطع اروپای شرقی و اروپای غربی) ، نظر بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. بیشتر سرمایه‌گذاری‌ها بر فعالیت‌های فنی و علمی انجام می‌گیرد که تقریبا ۵۳.۴ درصد سرمایه‌گذاری خارجی را تشکیل می‌دهد.

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

برای مهاجرت به اتریش باید ۳ تا ۱۰ میلیون یورو در این کشور سرمایه‌گذاری کنید تا پس از ۳ سال اقامت دائم بگیرید. همچنین می‌توانید با قراردادن ۳۵ هزار یورو در یکی از بانک‌های اتریش، برای ثبت شرکت در این کشور اقدام کنید؛ در این حالت، پس از مدتی مشخص، فعالیت شرکت شما و گردش مالی آن مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تایید، می‌توانید اقامت یک ساله را دریافت و هر سال این اقامت را تمدید کنید.

۳. کانادا
کانادا از نظر شاخص آسانی انجام کسب‌وکار، در رده هجدهم جهان قرار دارد. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۴ میلیارد دلار آمریکا سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور انجام گرفت.

با داشتن ۲ میلیون دلار و سرمایه‌گذاری حداقل ۱.۲ میلیون دلار، از طریق برنامه‌ی سرمایه‌گذار کبک می توانید به راحتی در این کشور اقامت بگیرید. اگر توانایی سرمایه‌گذاری هنگفت ندارید، می‌توانید از طریق برنامه کارآفرینی کبک، خوداشتغالی، ویزای استارت‌آپ و برنامه کارآفرینی استانی برای مهاجرت اقدام کنید.

۲. بریتانیا
بریتانیا از نظر شاخص آسانی انجام کسب‌وکار، در رده هفتم جهان قرار دارد. این کشور علی‌رغم خروجش از اتحادیه اروپا، توانسته به خوبی ثبات اقتصادی خود را حفظ کند.

بریتانیا برای جذب سرمایه‌گذارهای کارآفرین غیراروپایی، ویزای سرمایه‌گذاری درجه ۱ را معرفی کرده است. شما با داشتن حداقل ۲ میلیون پوند برای سرمایه‌گذاری در این کشور، می‌توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید. البته برای شروع یک کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری در آن نیز می‌توانید با داشتن حداقل ۵۰‌ هزار پوند برای اخذ ویزای کارآفرینی اقدام کنید.

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

۱. استرالیا
استرالیا موفق شده است رتبه هشتم جهان را در شاخص آسانی انجام کسب‌وکار به خود اختصاص دهد. این کشور در سال ۲۰۱۸ وارد بیست و هفتمین سال پیاپیِ رشد اقتصادی خود بدون تجربه حتی یک سال رکود اقتصادی شده است.

زیرساخت‌های قوی، شرایط کاری فوق‌العاده و استانداردها و کیفیت بالای زندگی، و مهم‌تر از همه فرهنگ مهاجرپذیر مردم استرالیا، سرمایه‌گذاران و مهاجران بسیاری را جذب این کشور کرده است.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

شما با داشتن حداقل ۲۰۰ هزار دلار استرالیا، می‌توانید برای اخذ ویزای کارآفرینی اقدام کنید. این ویزا یکی از زیرگروه‌های ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا است. برای آشنایی بیشتر با انواع ویزاهای سرمایه‌گذاری به لینک زیر مراجعه کنید:

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

دولت استرالیا برای صاحبان کسب‌وکار شرایط ویژه‌ای را در نظر گرفته است. شما با ثبت شرکت در این کشور می‌توانید اقامت بگیرید. تنها کافیست سوابقی از خود و کسب‌وکارتان را آماده کنید و به همراه طرح کسب‌وکاری که می‌خواهید در استرالیا راه‌اندازی کنید، به اداره مربوطه ارسال کنید. البته فرایند دریافت اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری، تقریبا پیچیده است و هر سال، قوانین جدیدی به آن افزوده می‌شود.

گروه حقوقی مهاجرت پلاس با مدیریت دکتر دانیال شبرخ، وکیل رسمی و پایه یک دادگستری استرالیا، در تمامی مراحل اعم از اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا، ثبت شرکت و مسائل حقوقی پس از ورود به استرالیا همراه شماست. کافیست از طریق لینک زیر با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان این گروه بهره‌مند شوید.

ثبت شرکت در استرالیا

نظرات بینندگان