arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۵۰۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۲ - ۲۲ مهر ۱۳۹۷

کشته شدن ۲۱ نظامی ارتش افغانستان در حمله طالبان

یک عضو شورای استانی فراه در غرب افغانستان اعلام کرد که ۲۱ تن از نیرو‌های ارتش این کشور در جریان حمله گروه طالبان به پاسگاهی در این استان کشته و ۱۱ تن از این نیرو‌ها نیز اسیر شدند. گروه طالبان با انتشار اطلاعیه‌ای که در رسانه‌های داخلی افغانستان منعکس شد مدعی شده است که در این حمله ۲۵ سرباز کشته و ۱۲ تن دیگر بدست آن‌ها اسیر شده اند، اما وزارت دفاع افغانستان تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

یک عضو شورای استانی فراه در غرب افغانستان اعلام کرد که 21 تن از نیروهای ارتش این کشور در جریان حمله گروه طالبان به پاسگاهی در این استان کشته و 11 تن از این نیروها نیز اسیر شدند.

به گزارش ایرنا، «گل احمد فقیری» روز یکشنبه به رسانه های افغانستان گفت که گروه طالبان شب گذشته به دو پاسگاه در شهرستان «پشت رود» حمله کردند و این پاسگاه ها را به تصرف خود در آوردند و همه تجهیزات و سلاح های موجود در این پاسگاه ها را با خود بردند.

گروه طالبان با انتشار اطلاعیه ای که در رسانه های داخلی افغانستان منعکس شد مدعی شده است که در این حمله 25 سرباز کشته و 12 تن دیگر بدست آنها اسیر شده اند اما وزارت دفاع افغانستان تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده است.

همچنین از استان هرات گزارش رسید که دیروز بر اثر حمله یک فرد مسلح به ستاد انتخاباتی در منطقه «دوراهی جغرتان» در شهرستان «انجیل» این استان دو کودک کشته و یک تن دیگر زخمی شده اند.
« عارف جلالی » رئیس بیمارستان مرکزی هرات کشته ها را یک پسر هفت ساله و یک دختر بچه 9 ساله و زخمی را نیز پسر بچه ای چهار ساله اعلام کرده است.
« جیلانی فرهاد » سخنگوی استاندار هرات در این ارتباط گفت که افراد مسلح به ستاد انتخابات « سید عظیم کبرزانی » حمله کرده اند و تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است.
منابع خبری افغانستان امروز از استان «زابل» در جنوب این کشور نیز خبردادند که طالبان شب گذشته به شهرستان «میزان» در این استان حمله کردند که فرمانده پلیس این شهرستان در جریان آن کشته شد.
استان های هرات ، فراه و زابل در غرب کشور افغانستان واقع هستند و به جز زابل دو استان دیگر با ایران مرز مشترک دارند.

نظرات بینندگان