arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۵۰۷۲
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۵ - ۲۲ مهر ۱۳۹۷

مفتی وهابی: دروغ گفتن به همسر جایز است/ نویسنده سعودی: ما در بحرانیم و تو فتوای جواز دروغ می دهی!

العریفی که به واسطه صدور فتوای جهاد نکاح برای تروریست ها در سوریه شناخته می شود، طی فتوایی نوشته بود: دروغ گفتن به همسر در اظهار عشق، تمجید، شیفتگی و وعده های غیرضروی و مانند آن جایز است. اما اینکه زن و مرد در پی فریب دادن همدیگر باشند تا یکدیگر از از وظایف محوله منع کنند، و یا در پی ستاندن چیزی باشند، این حرام است و همه مسلمانان بر سر آن اجماع دارند».
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

«ترکی الحمد» نویسنده مشهور سعودی، در مطالبی به شیخ محمد العریفی روحانی برجسته وهابی و فتوای اخیر وی درباره جواز دروغ گفتن مرد به همسرش حمله کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از القدس العربی، العریفی که به واسطه صدور فتوای جهاد نکاح برای تروریست ها در سوریه شناخته می شود، طی فتوایی نوشته بود: «النووی آورده است: دروغ گفتن به همسر در اظهار عشق، تمجید، شیفتگی و وعده های غیرضروی و مانند آن جایز است. اما اینکه زن و مرد در پی فریب دادن همدیگر باشند تا یکدیگر از از وظایف محوله منع کنند، و یا در پی ستاندن چیزی باشند، این حرام است و همه مسلمانان بر سر آن اجماع دارند».

صدور چنین فتوایی از سوی این مفتی وهابی خشم ترکی الحمد را در پی داشت و باعث شد تا در واکنش به آن در توییترش بنویسد:« ای شیخ فاضل آیا اکنون زمان صدور چنین فتوایی است؟ما با بحران دست و پنجه نرم می کنیم وتو داستان زن و مرد تعریف می کنی».

وی افزود: »خداوند ما و شما را بیامرزد».

اظهارات این نویسنده سعودی واکنش مختلف کاربران فعال در فضای مجازی را به همراه داشت. برخی از الحمد حمایت و برخی دیگر انتقاد کردند.

مویدان الحمد در واکنش به این موضوع گفتند که العریفی مفتی درباری است و هرچه می گوید در راستای اثبات وفاداری برای سرورانش است در حالی که مخالفان سخنان الحمد وی را به تحریک علیه العریفی و تلاش برای شیطانی جلوه دادن وی متهم کردند.

نظرات بینندگان