arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۵۰۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۶ - ۲۲ مهر ۱۳۹۷

غیبت دانشجویان راهپیمایی اربعین موجه می شود

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به تمامی دانشگاههای کشور ابلاغ کرد که غیبت دانشجویان شرکت کننده در آیین پیاده روی اربعین موجه ثبت شود.ثبت مهر خروج و ورود در گذرنامه برای استفاده از تسهیلات این بخشنامه ضروری است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به تمامی دانشگاههای کشور ابلاغ کرد که غیبت دانشجویان شرکت کننده در آیین پیاده روی اربعین موجه ثبت شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر اساس بخشنامه مورخ 21 مهرماه جاری مجتبی شریعتی نیاسر به تمامی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور، غیبت دانشجویان شرکت کننده در آیین پیاده روی اربعین در بازه زمانی اول تا یازدهم آبان ماه موجه لحاظ می شود.

براساس این بخشنامه، ثبت مهر خروج و ورود در گذرنامه برای استفاده از تسهیلات این بخشنامه ضروری است.

** قرار گرفتن در میان دانشگاه‌های نسل سوم
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اجرای طرح اصلاح ساختار دانشگاه خبر داد و گفت: در این طرح دو هدف رسیدن به 100 دانشگاه برتر تا سال 1404 و قرار گرفتن در میان دانشگاه‌های کار آفرین (نسل سوم) دنبال می‌شود تا بتوانیم در چرخه اقتصادی کشور موثر باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه امیر کبیر، سید احمد معتمدی در بازدید اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه را قدیمی‌ترین دانشگاه صنعتی دانست و یادآور شد: در حال حاضر 14 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 50 درصد از این تعداد در مقاطع تحصیلات ثبت نام کردند.
وی با اشاره به ایجاد 16 دانشکده در این دانشگاه یادآور شد: از آنجایی که دانشکده‌های این دانشگاه هر کدام به طور جداگانه فعالیت می‌کند از این اقدام به راه اندازی پردیس‌های تخصصی در این دانشگاه کردیم.
معتمدی در این باره توضیح داد: در این طرح چندین دانشکده چون 'برق'، 'کامپیوتر' و 'مهندسی پزشکی و دانشکده‌های مکانیک، هوافضا و کشتی‌سازی را تجمیع و با کنار هم قرار دادن آنها در یک پردیس تخصصی اقدام به فعالیت‌های پژوهشی و فناوری می‌کنند.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر این اقدام را در راستای جلوگیری از پراکنده کاری و موازی کاری دانشکده‌ها و افزایش بهره وری در فعالیت‌های علمی و فناوری دانست و اظهار کرد: روسای 6 پردیس عضو هیات رییسه دانشگاه هستند.

** نتایج نهایی کنکور ۹۷ برای ۱۱ کدرشته خاص اعلام شد
کد قبولی نهایی داوطلبان کنکور سراسری ۹۷ در ۱۱ کدرشته نیمه متمرکز اعلام شد.
کد قبولی نهایی برای آن دسته از داوطلبانی که در زمان اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ برای آنها یکی از کدهای ۱۱، ۱۲، ۱۴، ۱۵ ، ۱۸ ،۱۹، ۲۰، ۲۱ ، ۲۲ ،۲۳ ، ۲۵ و ۲۶ اعلام شده است، منتشر شد.
آن دسته از داوطلبان کنکور ۹۷ که برای انجام مراحل مصاحبه و گزینش رشته‌های مختلف تحصیلی به ۱۲ کدرشته معرفی شده بودند، با توجه به نتیجه مراحل مصاحبه و یا صلاحیت‌های عمومی افراد از سوی موسسات و یا هیات های مرکزی گزینش، اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی ۱۱ رشته‌ بر روی سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار گرفت.
کدهای ۱۱ (دانشگاه فرهنگیان)، ۱۲ (رشته‌های دانشگاه شاهد)، ۱۴ (رشته‌های دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری)، ۱۵ (رشته مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی)، ۱۸ (رشته‌های دانشکده غیرانتفاعی رفاه)، ۱۹ (دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران)، ۲۰ (بورسیه سپاه در دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله «عج»)، ۲۱ (دانشگاه شهید مطهری)، ۲۲ (بورسیه وزارت در دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله «عج»)، ۲۳ (دانشگاه صداوسیما)، ۲۵ (دانشگاه علوم و پزشکی ارتش) و ۲۶ (بورسیه نیروی انتظامی در دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله«عج») هستند.
قبول‌شدگان لازم است با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت‌نام در روز چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷ به دانشگاه و یا موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند.
تمامی پذیرفته‌شدگان باید در زمان مقرر برای ثبت‌نام به موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند و عدم مراجعه بموقع برای ثبت‌نام به منزله انصراف از قبولی رشته ‌اعلام شده خواهد بود.
در کدرشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران به دلیل عدم تائید افراد از سوی موسسه ذیربط، افرادی به عنوان پذیرفته شده نهایی آن دانشگاه اعلام نشده است.
داوطلبانی که علاوه بر کدهای اعلام شده در این اطلاعیه دارای کد قبولی قبلی نیز بوده‌اند، قبولی قبلی آنان لغو شده و باید در رشته قبولی جدید ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهند. این افراد برای ثبت نام در رشته قبولی جدید نیاز به انصراف از رشته قبولی قبلی ندارند و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد.

**منابع سوالات کنکور سراسری 98 برای نظام قدیم منتشر شد
سازمان سنجش آموزش کشور، منابع سوالات آزمون سراسری سال آینده را برای داوطلبان نظام قدیم اعلام کرد.
به گزارش روز یکشنبه خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، سازمان سنجش آموزش کشور لیست کتاب های سوالات آزمون سراسری سال 98 را برای داوطلبان نظام قدیم منتشر کرد.
براساس اعلام سازمان سنجش، در گروه دروس عمومی، درس های زبان و ادبیات فارسی، عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی گنجانده شده است.
در دروس تخصصی گروه علوم ریاضی، درس های ریاضی، فیزیک و شیمی به عنوان منبع محسوب می شود.
درس های زمین شناسی، ریاضیات، زیست شناسی، فیزیک و شیمی در دروس تخصصی گروه علوم تجربی قرار دارد.
دروس تخصصی گروه علوم انسانی شامل ریاضیات، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، تاریخ، جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه، منطق و روانشناسی، اعلام شده است.
داوطلبان برای اطلاعات بیشتر می توانند به سامانه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

نظرات بینندگان