arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۵۲۷۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۳ - ۲۳ مهر ۱۳۹۷

کی‌روش: سبک بازی تیم ملی در جام ملت‌ها متفاوت خواهد بود/ درهای تیم ملی به سوی سیدجلال باز است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر بولیوی که با نظر شخصی او در پک برگزار شد، گفت: دلیل حضور ما در این نشست خبری برای اهمیت دادن و ارزش دادن به بازی دوستانه مقابل بولیوی است. مطمئنا بازی خوبی را مقابل بولیوی خواهیم داشت. واکوس و راموس بازیکنان خوب بولیوی هستند که قطعا بازی خوبی را برابر ایران انجام خواهند داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازی با بولیوی می‌تواند به ما کمک زیادی در راه آماده‌سازی برای جام ملت‌های آسیا کند.

به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ظهر دوشنبه در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر بولیوی که با نظر شخصی او در پک برگزار شد، اظهار کرد: دلیل حضور ما در این نشست خبری برای اهمیت دادن و ارزش دادن به بازی دوستانه مقابل بولیوی است. مطمئنا بازی خوبی را مقابل بولیوی خواهیم داشت. واکوس و راموس بازیکنان خوب بولیوی هستند که قطعا بازی خوبی را برابر ایران انجام خواهند داد.

او ادامه‌ داد: این دیدار فرصت خوبی برای بازیکنان ایران پیش از آغاز جام ملت‌های آسیا خواهد بود. این بازی می‌تواند در راه آماده سازی ایران برای جام ملت‌های آسیا کمک زیادی برای ما کند.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که آیا در جام ملت‌های آسیا از تیم ملی فوتبال ایران همانند دیدار دوستانه برابر ازبکستان باز هم بازی‌های مالکانه را شاهد خواهیم بود، گفت‌: مطمئنا تغییرات خیلی بزرگ و رادیکالی در ترکیب تیم ملی نخواهیم داشت، زیرا زمان این کار را نداریم اما قطعا سبک بازی ما در جام ملت‌های با تورنمنت‌های قبلی تفاوت خواهد داشت. باید برای تحقق بخشیدن به این مساله آمادگی کاملی داشته باشیم. راهکارهای مناسبی برای این امر داریم. مطمئنا نادیده گرفتن بازیکنان با تجربه و پایه‌های تیم ملی در جام جهانی هوشمندانه نیست،‌ بلکه باید از این موارد برای عملکرد بهتر در جام ملت‌های آسیا استفاده کنیم. وقتی ما تیمی داریم که می‌توانیم تیم‌هایی هم‌چون اسپانیا و پرتغال که بازیکنانی هجومی و با کارنامه خوب دارند را کنترل کنیم، پس می‌توانیم از همین بازیکنان و راهکارها در جام ملت‌ها سود ببریم. برای همین موضوع بازی‌های دوستانه‌ای را برگزار می‌کنیم که یکی از آن‌ها برابر ازبکستان بود و سه دیدار دیگر در آینده خواهیم داشت تا راهکارهای خود را در این بازی‌ها امتحان کنیم.

سرمربی تیم ملی در واکنش به این موضوع که دلیل اصلی قهرمان نشدن ایران در ۴۰ سال اخیر در جام ملت‌های آسیا بیش‌تر از مسائل فنی مسائل حاشیه‌ای بوده است، گفت: بیش از ۴۰ سال است که از آخرین قهرمانی ایران می گذرد. این سوال به گونه‌ای است که من پیش از آغاز اردو موارد مختلفی را درباره آن برای خودم یادداشت کرده بودم. سوال اصلی این است که ما باید در کدام قسمت‌ها خوب باشیم و خوب عمل کنیم. بخش‌هایی که در این زمینه باعث شده تیم ملی خوب عمل نکند. سوال مهم‌تر این است که چرا ایران در ۴۰ سال اخیر نتوانسته است قهرمان جام ملت‌های آسیا شود. ما باید اشتباه‌های خود را بپذیریم و از آن‌ها درس بگیریم. نقاط قوت و ضعف‌مان را باید شناسایی کنیم و نقاط قوت را تقویت کنیم. چیزی که همه ما از جمله کارشناسان اطلاع داشته باشیم این است که اگر بخواهیم در جام ملت‌های آسیا موفق باشیم باید در آماده‌سازی تیم ملی کار متفاوتی را انجام دهیم. ما در حال حاضر در شرایط خوبی هستیم اما هنوز به هدف‌مان نرسیده‌ایم هر چند که بهتر از گذشته هستیم. متاسفانه سردردهایی داریم که اجازه نداده به اهداف‌مان برسیم. سوال این است که آیا می‌خواهید این مسکن‌ها را برای قبل از جام ملت‌های به ما بدهید یا بعد از آن؟

او ادامه‌ داد: آیا می خواهید این مسکن‌ها را بعد از جام ملت‌های بدهید تا با همین سردردها به جام ملت‌های برویم؟ در حال‌ حاضر ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و منتظر مسکن‌ها و داروهای این سردردها هستیم. وقتی مسکن در اختیار ما قرار گیرد کار ما راحت‌تر می‌شود. استراتژی ما باید این باشد که بازیکنان و تیم راضی باشند و انگیزه خوبی داشته باشند. تمامی بازیکنان مثل همیشه متعهد هستند و در حال‌ حاضر باید رو به جلو حرکت کنیم و آماده سازی‌مان را به پایان برسانیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان این که همه کارهایش را با دلایل خاصی انجام می‌دهد، افزود: دلیل این که تصمیم گرفتم کنفرانس مطبوعاتی را در ساختمان PEC برگزار کنم، به این خاطر است که خبرنگاران رابط میان ما و هواداران هستند. این را به مردم بگویید که خبرنگاران و اصحاب رسانه از اعضای اصلی تیم‌ ‌ملی فوتبال هستند. این ساختمان برای لذت بردن افراد محدودی ساخته نشده است،‌ بلکه ساخته شده در خدمت مردم ایران باشد.

کی‌روش یادآور شد: اگر شما به این ساختمان نگاه کنید می بینید که به اعضای فوتبال ایران ادای احترام شده است. شما تصاویر مربیان و بازیکنانی را می‌بینید که برای فوتبال ایران زحمت کشیده‌اند. هر گوشه و بخشی از این ساختمان ادای احترامی به زحمت‌کشان فوتبال ایران است به خاطر همین کنفرانس خبری را در این ساختمان برگزار کردیم. عکس بازیکنانی بر دیوار نصب شده است که بیش از ۱۰۰ بازی ملی برای تیم ملی انجام داده‌اند. هیچ کس به تنهایی برای تیم‌ ‌ملی کسب افتخار نکرده است،‌ بلکه همه با هم برای ایران افتخارآفرینی کردیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنانی مانند سید جلال حسینی و رامین رضاییان که برای جام جهانی و جام ملت‌ها از تیم‌ ‌ملی کنار گذاشته شده‌اند، هم همانند سردار آزمون شانس بازگشت به این تیم‌ را دارند؟ گفت‌: من مطمئنم این سوال به درستی برای من ترجمه شده است. کلمه "کنار گذاشتن" مناسب نیست و نمایانگر حقایق و واقعیت‌ها نیست. تنها در لحظه و شرایطی می‌توانید از این اصطلاح استفاده کنید که کسی صاحب پیراهن، مکان یا جنسی باشد. این جا کسی صاحب پست و موقعیتی نیست. در تیم‌ ‌ملی این گونه نیست که بازیکنی کنار گذاشته شود و یا کسی شما را از خانه‌تان بیرون بیاندازد. پیراهن‌های تیم ملی تنها چیزی هستند که تا ابد باقی می‌مانند. مهم‌ترین چیز پیراهن تیم‌ ‌ملی است. در دوره‌های مختلف زمانی برخی از بازیکنان این شانس را دارند که خودشان را به پیراهن مقدس تیم‌ ‌ملی مزین کنند. این فرصت را داشتم که با بازیکنان به صورت مستقیم صحبت کنم. وظیفه اصلی مربی تصمیم گیری است. اگر در دست من بود به جای ۲۳ بازیکن ۴۶ بازیکن را به تیم‌ ‌ملی دعوت می‌کردم. وقتی من یا هر مربی دیگری مجبور به انتخاب تعدادی بازیکن و کنار گذاشتن تعداد دیگری هستیم این کار بی‌احترامی به بیرون ماندن تعدادی از بازیکنان نیست. شما درباره بازیکنی صحبت می کنید که عکس او بالای سر من است.

او با اشاره به تصویر جلال حسینی که در سالن ساختمان پک نصب شده است، گفت‌: او هفت سال و نیم در تیم‌ ‌ملی حضور داشت و توانست بازی‌های زیادی را برای تیم‌ ‌ملی انجام دهد. در یک تصمیم اعتقاد داشتم برخی از بازیکنان گزینه‌ها و اولویت‌های نخست ما هستند اما کسی تصمیمی برای کنار گذاشتن بازیکنی و بی‌احترامی به او نگرفته است. در ذهنم این را دارم اگر لازم شود درهای تیم‌ ‌ملی به سوی بازیکنی مانند جلال حسینی باز است. ما باید به آینده فکر کنیم و رو به جلو حرکت کنیم.

کی‌روش تاکید کرد : اگر رو به جلو حرکت نمی‌کردیم به جای سردار آزمون، علی دایی در این جلسه حضور داشت. از سردار عذرخواهی می‌کنم اما به او می گویم اگر می‌توانستم علی دایی را به جای او انتخاب می‌کردم. این فوتبال است و همه بازیکنان روزی از تیم می‌روند. چیزی که بسیار مهم است که و حسینی در برنامه "۹۰" به آن اشاره کرد این است که باید به تصمیمات احترام گذاشته شود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، اظهار کرد: شاید با این تصمیم موافق باشید یا مخالف، اما کسی نمی‌تواند با این صحبت‌ها جایگاه جلال حسینی که هفت سال و نیم برای تیم‌ ‌ملی تلاش کرد، تضعیف کند. او نه تنها برای همیشه جایگاهی در تیم‌ ‌ملی دارد،‌ بلکه به خاطر یک دلیل برای همیشه در قلب من جای خواهد داشت. من با پیراهن شماره "چهار" او توانستم به چهارمین حضورم در جام جهانی را جشن بگیرم. بعد از بازی آخر تیم‌ ‌ملی در مقدماتی جام جهانی پیراهن شماره "چهار " او را برای خودم برداشتم.

برگزاری این نشست خبری در ساختمان پک به‌جای محل اصلی نشست‌های خبری موجب تعجب برخی از خبرنگاران قرار گرفت.

در محل برگزاری نشست خبری کی‌روش عکس‌هایی از بازیکنان و اسطوره‌های تیم ملی در سال‌های گذشته به چشم می خورد که نکته جالب آن عکس سیدجلال حسینی دربالای سر کی‌روش بود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
0
0
فهیم ترین سرمربی تیم ملی فوتبال در طول تاریخ تاکنون.
نظرات بینندگان