arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۵۳۵۳
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۸ - ۲۳ مهر ۱۳۹۷

ابتکار: جریانی با مصونیت علیه دولت پروژه خائن‌سازی را دنبال می‌کند

عضو کابینه دولت دوازدهم درباره امکان ناراحتی اصلاح طلبان از نشست رئیس جمهور با اصولگرایان گفت: فکر نمی‌کنم این طور باشد، به هر حال از اول اصلاح طلبان با آقای رئیس جمهور وارد ائتلاف و پیمان شدند و روی پیمان و ائتلاف شان محکم و پابرجاهستند. یک بخشی از پیمان آن‌ها این است که با طیف‌هایی همفکر و همسو با دولت همکاری کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

معاون رئیس‌جمهور گفت: اصلاح‌طلبان با آقای رئیس‌جمهور وارد ائتلاف و پیمان شدند و روی پیمان و ائتلاف شان محکم و پابرجا هستند. یک بخشی از پیمان آن‌ها این است که با طیف‌هایی همفکر و همسو با دولت همکاری کنند.

معصومه ابتکار در گفتگو با خبرآنلاین درباره دیدار رئیس جمهور با شخصیت‌های دو جناح سیاسی گفت: جهت گیری دولت بر اعتدال است، آقای رئیس جمهور تلاش کرد تمام گروه‌هایی که به آینده ایران علاقمند هستند و از نظر نگاه و تفکر با برنامه‌ها و سیاست‌های کلان او همسویی دارند، همراهی و همکاری‌شان را جلب کند.

وی افزود: قطعا همدلی ها، مشورت‌ها و همفکری‌ها با جریانات سیاسی می‌تواند به بهترکردن مراحل تصمیم سازی‌ها و اتخاذ تصمیمات کمک کند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به همگرایی و همکاری‌های بین قوا درباره اف‌ای تی اف تأکید کرد: تصویب سی اف تی در مجلس گام بزرگ و حاصل رایزنی‌ها و تلاش‌هایی بود که بین قوا و جریانات سیاسی صورت گرفت.

وی افزود: در شرایطی که ما با یک جنگ اقتصادی و عملیات روانی تمام عیار از طرف بدخواهان ایران و متأسفانه یک جریان خاصی در کشور مواجه هستیم، این رایزنی‌های سیاسی در عالی‌ترین سطح خودش با آقای رئیس جمهور بسیار مهم و راهبردی است و حتما باید استمرار پیدا کند. پیشنهاد این است که غیر از لایه سیاسی، با لایه‌های دیگر حوزه اجتماعی همچون سازمان‌های مردم نهاد رایزنی‌ها و نشست‌ها با رئیس جمهور ادامه پیدا کند.

عضو کابینه دولت دوازدهم درباره امکان ناراحتی اصلاح طلبان از نشست رئیس جمهور با اصولگرایان یادآور شد: فکر نمی‌کنم این طور باشد، به هر حال از اول اصلاح طلبان با آقای رئیس جمهور وارد ائتلاف و پیمان شدند و روی پیمان و ائتلاف شان محکم و پابرجاهستند. یک بخشی از پیمان آن‌ها این است که با طیف‌هایی همفکر و همسو با دولت همکاری کنند.

وی ادامه داد: اصولگرایان اعتدالگرا در حمایت از دولت نشان دادند، در خیلی از مواضع با جریان اصلاحات کاملا همراه هستند که معتقدم تحت تأثیر مبانی اصولی جریان اصلاحات خیلی از این تحولات شکل گرفته است. این قدرت نظری و مبانی فکری جریان اصلاحات را نشان می‌دهد.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: امروز با گذشت دوران و شرایطی که در آن هستیم، خیلی از اصول و تفکرات اصلاح طلبی مورد پسند جریانات اصولگرای دلسوز و واقع بین و آینده نگر قرار گرفته است.

وی درباره تلاش برخی مخالفان دولت برای خائن سازی در کشور گفت: متأسفانه در ۵ سال گذشته یعنی از آغاز دولت آقای روحانی علیه دولت با هدف تخریب، خائن سازی و اتهام زنی انواع و اقسام انگ‌ها تلاشی انجام می‌شود. این جریان برای خودش مصونیتی دیده و احساس می‌کند بنابراین به راحتی می‌تواند از این فضا بهره گیرد و کار را به حدی برساند که این انگ‌ها را به رئیس مجلس بزند.

ابتکار گفت: رئیس مجلس اصولگراست، در جریان اصولگرایی حرکت می‌کند و از معتمدان با سابقه نظام و رهبر معظم انقلاب محسوب می‌شود، اما چنین انگ‌ها و تهمت‌های زشتی به وی می‌زنند.

عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: فقط نگاه ما نباید اجتماعی باشد بلکه خیلی دقیق و با حساسیت‌های لازم نسبت به چنین تحرکاتی نگاه کنیم، چون هر کسی هر گامی برای اعتلای ایران می‌خواهد بردارد به او انگ و تهمت ارتباط با بیگانه می‌زنند تا کلا او را منزوی و از میدان خارج کنند. چنین اتفاقی واقعا جای تأسف دارد.

نظرات بینندگان