arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۵۵۰۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۴ - ۲۴ مهر ۱۳۹۷

سردار سلامی: در "هر نقطه" منافع دشمن را ویران می‌کنیم/ ملت ایران در زمین دشمن بازی نمی‌کند

جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تهدیدات آمریکا در سال اخیر جز قدرتمند‌شدن ایران دستاورد دیگری برایش نداشته، ما قدرت بزرگ شده‌ایم به‌گونه‌ای که امروز می‌توانیم در هر نقطه منافع دشمن را ویران کنیم و در هر سطح پاسخ دشمن را بدهیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سردار سلامی: کم و کسری نداریم/ شرایط دفاعی را برای پیروزی قاطع فراهم کرده‌ایم
جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تهدیدات آمریکا در سال اخیر جز قدرتمند‌شدن ایران دستاورد دیگری برایش نداشته، ما قدرت بزرگ شده‌ایم به‌گونه‌ای که امروز می‌توانیم در هر نقطه منافع دشمن را ویران کنیم و در هر سطح پاسخ دشمن را بدهیم.

به گزارش تسنیم، سردار حسین سلامی صبح امروز در آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: تعصب، جوانمردی، غیرت دینی و ملی، حریت و آزادی، شجاعت، مهر و محبت به اهل بیت(ع)، وفادارای، ولایتمداری و دین‌داری از صفات مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و برای ما حضور در چنین اجتماعی شرف و فضل است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: ما وارث شکوه و عظمت یک انقلاب بزرگ به‌نام اسلام و وارث 4 دهه مجاهدت سخت و بلاانقطاع و پیوسته با سردمداران کفر و شرک هستیم؛ ما سال‌ها با ائمه کفر در ستیز هستیم به این دلیل که با انقلاب امام(ره) و قیام آن روحانی الهی و وارسته که برای پیاده‌سازی احکام قرآن و شریعت در عرصه حیات مسلمانان قیام باشکوهی را برپا کرد و در اولین قدم ستون خیمه سیاست‌های استکباری یک امپراطوری بی‌بدیل بشری را فرونشاند.

سردار سلامی تصریح کرد: 40 سال گذر از فرازهای سخت یک تاریخ فشرده که تمام ابعاد زندگی این ملت را در خود نهفته دارد‌؛ درگیری‌هایی که ابعاد و مقیاس جهانی را داشتند و جنگ‌هایی که همه در پی خاموش‌کردن نور خداوند بودند اما ملت بزرگ ایران در پرتو هدایت رهبران عظیم‌الشأن امام(ره) و رهبر حکیم، دوراندیش و شجاع در مقابل دشمنان ایستادند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه شگفتی‌های بی‌نظیری در طول این مجاهدت‌های سرسخت آفریده شد که در تاریخ سیاسی معاصر جهان و حتی گذشته آن تکرار‌ناپذیر است، عنوان کرد: در تحلیل‌های متعارف بشری انقلاب اسلامی به معجزه شباهت دارد و همچون روندی معمول نیست.

سردار سلامی افزود: تصور اینکه یک ملت بتواند در نخستین گام انقلاب اسلامی مظهر فساد و "شاه"مهره کلیدی قدرتی نظیر آمریکا را بدون سلاح و ساز و برگ به‌قوت ایمان و اسلام در هم بشکند، تصور سختی است. باید بدانیم سقوط شاه یعنی شکست آمریکا و این یک اعجاز الهی است و بعد از آن حوادث بزرگ تکرار شدند، توطئه‌های بزرگی که ملت ایران خنثی کرد از تجزیه‌طلبی در نقاط مختلف تا پیروزی در یک جنگ بزرگ جهانی که یک طرف آن آرایش تمام شیطان عالم بود و در طرف دیگر پیکارگرانی که از روح عاشورا درس گرفته بودند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه ملت ایران در جنگی نابرابر پیروز شد، ادامه داد: اشغال جاسوس‌خانه آمریکا، گروگان‌گیری سیاست‌های آمریکا و شکست رئیس‌جمهور آمریکا در آن دوران، شکوه و درخشش امام(ره) و سوختن پیکر آمریکایی‌ها در طبس ضربات سنگینی بود که مسلمانان بر پیکر استکبار زدند و امام(ره) فرمود "‌هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند"؛ این عبارت تفسیر یک واقعیت بزرگ است که استمرار دارد.

سردار سلامی با تأکید بر اینکه حصر اقتصادی و تحریم در این 40 سال جزئی از سناریوی خطرناک دشمن برای شکست‌دادن اسلام بود، تصریح کرد: ما به‌مرور که پیش می‌رفتیم پایه‌های یک تمدن بزرگ را می‌ساختیم و آن‌ها بر قلب سرزمین ایران اسلامی با عملیات روانی، ارعاب نظامی، تلاش برای منزوی‌کردن سیاسی ایران، تحریم اقتصادی وغیره متمرکز شده بودند؛ این ماجرا حکایت جنگ تمام‌عیار جهانی است که ملت ایران تا امروز پشت سر گذاشته و تمرکز قدرت دشمن را شکستند و آن را از این سرزمین فراری دادند.

وی با اشاره به اینکه شرایط نصرت الهی این است که مسلمانان حتی میل خفیف به ظالمان پیدا نکنند، عنوان کرد: در صورت پیداکردن میل به دشمن و تکیه به آن از طرف خداوند نصرت نمی‌شوند؛ خداوند وعده داده از این قدرت‌ها نترسیم و هرگاه در صحنه بوده و ثابت‌قدم باشیم و صبر پیشه کنیم، آن‌گاه نصرت الهی نازل می‌شود و هرگاه قلب‌ها مطمئن باشد یعنی نصرت الهی نازل شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ابراز کرد: هر وقت ملت با اعتماد به نفس و توکل به خدا و اطمینان در قلب حادثه زندگی کند یعنی نصرت الهی جاری است و شما در تاریخ نمی‌بینید ملتی این‌گونه در همه‌جا بر آمریکا غلبه کرده و هرگز شکست‌نخورده باشد. آمریکا هر کجا پا گذاشت، پیام‌آور ویرانی، فقر، عقب ماندگی، افسردگی، تحقیر و شکست ملت‌ها بود جز در این سرزمین که هر‌چه توطئه کرد بیشتر شکست خورد و هرچه بیشتر فشار آورد ما قوی‌تر شدیم.

وی با بیان اینکه این هشدار و اخطار قرآن بوده که "‌مواظب باشید دشمن دوست دارد از سلاح و منافع‌تان غفلت کنید تا ناگهان بر شما یورش بیاورد"، افزود: خدا ما را به غافلگیر‌نشدن دعوت می‌کند و فقط این نیست زمان، مکان و حجم حمله دشمن را بدانیم تا غافلگیر نشویم بلکه باید دشمن را خوب شناخت و به وی خوشبین نباشیم که می‌تواند نجات‌بخش مشکلات ما باشد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: دشمن راه زندگی عزتمندانه نمی‌آموزد و راه سعادتمند‌شدن ما را هموار نمی‌کند بلکه دشمنی ذات او و شکست ما دستور کار اوست و باید با دشمن در میدان دشمنی کرد و ایستاد و او را شکست داد. ما توانسته‌ایم تا امروز شکست‌های سنگینی را به دشمنان‌مان وارد کنیم، آن‌ها می‌خواستند جهان اسلام را تحت سیطره سیاسی خود قرار دهند و از ما جز اینکه از آئین و ارزش‌های آن‌ها حمایت و تبعیت کنیم، راضی نمی‌شدند.

وی با تأکید بر‌ اینکه ملت ایران یک تاریخ منسجم از جهاد جامع علیه استکبار است، ادامه داد: تاکنون در جنگ روانی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی، اعتقادی وغیره دشمن را شکست دادیم و تا به امروز دشمن را به عقب رانده‌ایم آن‌قدر که علیه آمریکا جبهه بزرگ ساخته‌ایم.

سردار سلامی گفت: تهدیدات آمریکا در سال اخیر جز قدرتمند‌شدن ایران دستاورد دیگری برایش نداشته است، ما قدرت بزرگ شده‌ایم به‌گونه‌ای که امروز می‌توانیم در هر نقطه منافع دشمن را ویران کنیم و در هر سطح پاسخ دشمن را بدهیم و این قدرت کنونی ناشی از همین فشارهای دشمن بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: می‌خواستند ما را زیر سقف کوتاه علم و فناوری نگه دارند ولی ما این سقف را شکافتیم و به دستاوردهای حوزه هسته‌ای و حوزه فضایی دست پیدا کردیم. امروز به آن‌ها نیاز نداریم هرچه فشار آوردند ما پیشرفت کردیم زیرا گاه تهدیدات در صورت ایستادگی برای یک ملت موهبت الهی است و ما بدون تهدید خوب رشد نمی‌کردیم.

سردار سلامی بیان کرد: تمام تهدیدات را اعمال کردند هیچ تهدیدی نبود که آنان بتوانند و نخواهند بلکه خواستند ولی نتوانستند، دشمن نتوانستن و شکست تحریم را خوب آموخت و آموزگار این درس تاریخی نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی اظهار داشت: تصور دشمن این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی از یک طرف و عملیات روانی از طرف دیگر ایران را بین دو لبه تیغه یک قیچی قرار دهند و به‌صورت مستمر تردید و بی‌اعتمادی را در جامعه پمپاژ کردند، دنبال کاشتن بذر ناامیدی و به‌دنبال آن فراخوان بودند تا مردم تحتِ فشار اقتصادی را از نظام‌شان جدا کنند اما آگاهی کنار ایمان مردم به‌عنوان قوی‌ترین عناصر این کشور، نقشه دشمن نقش‌برآب شد‌ و مردم ما فهمیدند از تاریخ و عوامل الهی و کلام حکمت‌آمیز رهبرشان، این‌که برای رسیدن به قله‌های بزرگ باید صبر کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ابراز کرد: مردم ایران اسلامی هرگز فریب واژه‌های به‌ظاهر جذاب دشمن را نخوردند و در عملیات روانی دشمن را شکست دادند و تحمل کردند چراکه می‌دانستند عزت در سختی بهتر از ذلت در آرامی است و در زمینه ارتباط با آمریکا با توجه به تجربه رژیم گذشته، می‌فهمیم درخشش ایمان در حیات ما نجات‌بخش است.

وی تصریح کرد: آمریکا از پنجره و دری ورودی کند راه‌ها مسدود است؛ خودشان گرفتار شده‌اند چراکه مبارزه 40ساله با ایران هزینه گزافی برای آنان داشته به‌گونه‌ای که 7 تریلیون دلار هزینه در خاورمیانه توسط آمریکا به‌اندازه درآمد 100 سال ایران بوده است که این سیاست جز 40 میلیون انسان کارتن‌خواب و زیر‌خط فقر در آمریکا دستاوردی نداشته و چهره بزرگترین قدرت جهان را به منفورترین شکل نشان می‌دهد.

سردار سلامی با تأکید بر اینکه جهان در حال متحد‌شدن برای انزوای آمریکا است به‌گونه‌ای که حتی متحدانش فاصله گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم دشمنان نظام و انقلاب اسلامی به خیابان‌ شهرهای ایران بیایند و قدم بزنند ببینند، آیا اینجا چهره یک کشور محاصره‌شده جهانی را می‌بینند؟

وی ادامه داد: ایران بسیار قدرتمند است و تحریم‌ها نمی‌تواند مانع پیشرفت این کشور شود، چراکه ظرفیت‌ها بیش از نیازهای کشور است و اگر همت کنیم ایران چنان قوی می‌شود که قدرت‌های اقتصادی دنیا به ما نیازمند می‌شوند؛ البته این اتفاق می‌افتد و این همان سیلی‌ای است که امام خامنه‌ای فرمود و ما در این فراز آخر نبرد، این سیلی محکم را خواهیم نواخت تا جهان از خواب بیدار شود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با تشریح قدرت ایران افزود: در قدرت نظامی برای نبرد و پیروزی مشکلی نداریم شرایط را برای پیروزی آماده کرده‌ایم نه جلوگیری از شکست. در بعد سیاسی امروز پیروز هستیم چون سیاست‌های منطقه و جهان به قدرت میدانی و ظرفیت سیاسی ما گره خورده و جهان بدون ایران نمی‌تواند مسائل سیاسی را حل کند، ما انزواپذیر و تحریم‌پذیر نیستیم و قدرت بی‌نظیر اقتصادی داریم و کمتر کشوری استعداد و ظرفیت‌های ایران را دارد و ما می‌توانیم ظرفیت‌هایمان را شکوفا کنیم.

سردار سلامی با اشاره به اینکه دشمن هرچه بگوید ملت ایران عکس آن عمل می‌کند، ابراز کرد: ملت ایران در زمین دشمن بازی نمی‌کند زیرا مسلمان، مؤمن، آرمان‌خواه‌، بیگانه‌ستیز و استقلال‌طلب هستند. ملت ایران عاشورا را در زندگی خود زنده نگه داشته و عاشورا دوباره تکرار می‌شود اما با غلبه باطنی و ظاهری مسلمانان بر دشمنان و امام‌شان نیز تنها نمی‌ماند.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
0
0
برای اون ها فقط منافع و امنیت متحدان شون(اون هم نه همیشه)...
نظرات بینندگان