arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۵۶۳۶
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۰۸ - ۲۵ مهر ۱۳۹۷

کره جنوبی: صندوق بین المللی پول به کره شمالی کمک کند

وزیر امور دارایی کره جنوبی از صندوق بین المللی پول خواسته است تا از هیچ تلاشی برای کمک به کره شمالی برای پیشبرد اصلاحات اقتصادی و در‌های باز در این کشور دریغ نکند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر امور دارایی کره جنوبی از صندوق بین المللی پول خواسته است تا از هیچ تلاشی برای کمک به کره شمالی برای پیشبرد اصلاحات اقتصادی و در‌های باز در این کشور دریغ نکند.

به گزارش ایرنا خبرگزاری یونهاپ روز چهارشنبه گزارش کرد؛ 'کیم یونگ یون' در حاشیه اجلاس این صندوق در بالی اندونزی و در ملاقات با 'کریستین لاگارد' رییس صندوق بین المللی پول این موضوع را مطرح کرده است.
وی تصریح کرد که کره شمالی برای پیشبرد برنامه‌های اصلاحات اقتصادی و اجرای سیاست در‌های باز و ارتباطات اقتصادی بیشتر با دنیا به کمک‌های این نهاد نیاز دارد.
'کیم' در جریان این دیدار تلاش‌های دو کره برای بهبود روابط و همچنین برگزاری سه اجلاس سران میان دو کشور و همچنین تازه‌ترین تحولات در ارتباطات کره شمالی و آمریکا را تشریح کرد.
مقام ارشد امور دارایی کره جنوبی تاکید کرد کره شمالی برنامه‌هایی را برای پیشبرد اصلاحات در کشور به اجرا گذاشته است و برای مرتبط شدن با دنیا به کمک‌های صندوق بین المللی پول نیاز دارد.
خبرگزاری کره جنوبی می‌نویسد کره شمالی تا زمانی که به صندوق بین المللی پول ملحق نشود نمی‌تواند از حمایت‌های این صندوق، بانک جهانی و بانک توسعه آسیا بهره‌مند شود.
'مون جائه این' رییس جمهوری کره جنوبی در سفر ماه گذشته به نیویورک گفت که کره شمالی مایل به همکاری با صندوق بین المللی پول و دیگر نهاد‌های مالی بین المللی برای پیشبرد اصلاحات است.
وی افزود کره جنوبی به تنهایی نمی‌تواند کمک‌های زیرساختی در اختیار کره شمالی قرار دهد و لازم است جامعه بین المللی در این زمینه مشارکت کند.

نظرات بینندگان