کد خبر: ۴۳۵۸۳
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۱ - ۱۵ آبان ۱۳۹۰

ثبت نام آرم طرح ترافیک سال 91 در تهران آغاز شد

وی تأکید کرد: امسال نیز پرداخت وجه آرم به صورت الکترونیکی و غیر حضوری صورت می گیرد چرا که حتی یک فقره آرم بدون ثبت نام اینترنتی صادر نخواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


مهر: سایت ثبت نام آرم طرح ترافیک 91 در تهران از دقایق اولیه بامداد یکشنبه 15 آبانماه فعال شد.

به گزارش مهر،‌ با فعال شدن سایت شهرداری به نشانی  www.tehran.ir  برای نام نویسی آرم طرح ترافیک، متقاضیان می توانند نسبت به درخواست خود اقدام کنند.

تمام متقاضیان باید برای دریافت آرم طرح ترافیک 91 نام نویسی الکترونیکی کنند و پرداخت وجه مربوط به آرم طرح ترافیک،‌ عوارض سالیانه خودرو، معاینه فنی و ... به صورت الکترونیکی انجام می شود.

سازمان ترافیک شهرداری تهران هم اعلام کرده است که این سایت تا پایان آبانماه فعال خواهد بود و اگر متقاضیان ثبت نام الکترونیکی نکنند برای آنان آرم طرح ترافیک صادر نخواهد شد.

سازمان ترافیک همچنین از متقاضیان خواسته است تا به هیچ عنوان به صورت حضوری مراجعه نکنند که به آنان پاسخ داده نخواهد شد.

شماره تلفن های 88593060 ، 88593059 ، 88593058 ،88593055 , 88593056 بر روی صفحه اصلی سایت شهرداری ذکر شده تا متقاضیان در صورت بروز هر گونه مشکل در نام نویسی بتوانند با آنها تماس بگیرند.

معاون اجرایی سازمان حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران گفت: تمامی افرادی که ضرورتا باید با خودروی شخصی خود وارد محدوده طرح ترافیک شوند می توانند با مراجعه به این سایت ثبت نام کنند.

به هر کد ملی اشخاص حقیقی تنها یک فقره آرم طرح ترافیک داده می ‌شود

وحید نوروزی با اشاره به اینکه به هر کد ملی اشخاص حقیقی تنها یک فقره آرم طرح ترافیک داده می ‌شود، گفت: لذا شهروندان با هر کد ملی تنها یک بار می ‌توانند فرم ثبت ‌نام آرم طرح ترافیک سال 91 را پر کنند.

وی تأکید کرد: امسال نیز پرداخت وجه آرم به صورت الکترونیکی و غیر حضوری صورت می گیرد چرا که حتی یک فقره آرم بدون ثبت نام اینترنتی صادر نخواهد شد.

معاون اجرایی سازمان حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر اینکه سهمیه خبرنگاران نیز تنها با ثبت نام اینترنتی ارائه می شود، گفت: نامه تمامی رسانه‌های عمومی، روزنامه‌ها و سایت‌ها تهیه شده و به زودی برای مدیران عامل و مدیران مسئول آنها ارسال می ‌شود و این افراد مکلفند در مهلت تعیین شده نسبت به اعلام اسامی خبرنگاران خود و کد پیگیری آنها به سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران همانند سال گذشته اقدام کرده تا سامانه برای ثبت‌نام تکمیلی این افراد باز شود.

داشتن برگه معاینه فنی، عوارض شهرداری و عدم خلافی برای تمام خودروها الزامی است

نوروزی با بیان این که برای دریافت مجوز طرح ترافیک داشتن برگه معاینه فنی، عوارض شهرداری و عدم خلافی برای تمام خودروها الزامی است، گفت: اطلاعات خودروهایی که واجد معاینه فنی قرار می گیرند از طریق سایت ستاد معاینه فنی و اطلاعات عوارض شهرداری نیز از طریق لینک عوارض قابل کنترل و دسترسی است.

وی ادامه داد: با توجه به تعداد بالای متقاضیان دریافت مجوز طرح ترافیک، افراد واجد شرایط بر اساس ضرورت و پارامترهای مؤثر استفاده از طرح ترافیک اولویت بندی شده، اسامی آنها نیز ار طریق سایت شهرداری اعلام می شود و واجدان شرایط می توانند جهت ارائه مدارک مورد نیاز و تکمیلی به دفاتر خدمات الکترونیکی شهرداری تهران مراجعه کنند. این مسئول ادامه داد: این در حالیست که اگر واجدان شرایط هر یک از مستندات آنها که هنگام ثبت نام اظهار کرده اند درست نباشد، ثبت نام باطل محسوب شده و مجوزی دریافت نمی کنند لذا نتایج بررسی‌ها تا آذرماه سال جاری اعلام می‌ شود و شهروندان می‌توانند از طریق کد پیگیری خود از ثبت نام خود مطلع شوند

سال 91 افزایش سهمیه وجود ندارد/ احتمال افزایش 20 درصدی نرخ آرم طرح ترافیک

معاون اجرایی سازمان حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در سال گذشته 98 هزار و 200 فقره آرم طرح ترافیک صادر شده است، گفت: تعداد مجوزهای طرح ترافیک سال 91 تاکنون افزایش نداشته است.

نوروزی تصریح کرد : در سال 90 در دو مرحله 96هزار و200 فقره و2 هزار فقره آرم طرح صادر شده که از این میزان بالغ بر 70 درصد ارگان های دولتی وسهمیه بگیران ،حمل ونقل عمومی ،وانت بارها و جانبازان بوده است .

وی افزود : امسال هم مطابق سال گذشته 10 هزار فقره به آژانس ها و10 هزار فقره نیز اتحادیه و تعاونی های تاکسی بار تهران آرم طرح ترافیک تعلق می گیرد .

به گفته وی، در صورت تصویب نرخ آرم طرح ترافیک سال 91 افزایش 20 درصدی خواهد داشت.

آرم طرح ترافیک جانبازان 70 درصد رایگان است

نوروزی با اشاره به سهمیه طرح ترافیک ویژه جانبازان گفت: در سال 90 بالغ بر 7 هزار فقره آرم به جانبازان تعلق گرفته که این رقم در سال 91 نیز باقی است و در عین حال امسال هم برای جانبازان 70 درصد به بالا رایگان خواهد بود .

وی بیان کرد: 10 هزار فقره آرم بصورت روزانه و هفتگی برای سال 91 در نظر گرفته شده که با مکانیزم جدید طراحی شده در زمان مقرر ارائه خواهد شد.

معاون اجرایی سازمان حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران افزود: همه ساله ثبت نام در پایان آذر ماه آغاز می شده و تجربه سالهای گذشته نشان داده که بسیاری از طرح ها در فروردین واردیبهشت سال جدید صادر شده اند و بعضا مجبور به تمدید آرم های قدیم شده ایم.

نوروزی گفت: امسال تنها دو هفته زودتر زمان ثبت نام آغاز شده اما امیدوارم با تلاش همکارانم تا پایان اسفند ماه تمامی واجدان شرایط آرم های خود را دریافت کنند.
نظرات بینندگان