arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۵۹۸۰
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۸ - ۲۶ مهر ۱۳۹۷

خرید سهام تسلا توسط ایلان ماسک قطعی شد

ایلان ماسک  قصد دارد ۲۰ میلیون دلار از سهام شرکت تسلا را خریداری کند تا سهم ۹ میلیارد دلاری خود از شرکت را افزایش دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلان ماسک  قصد دارد ۲۰ میلیون دلار از سهام شرکت تسلا را خریداری کند تا سهم ۹ میلیارد دلاری خود از شرکت را افزایش دهد.

بازار سهام امروز هم آشفته است و سرمایه‌گذاران نمی‌دانند باید بر اساس اخبار منتشر شده از سوی شرکت‌های آمریکایی تصمیم‌گیری کنند یا آینده‌ی نامعلوم آن‌ها را مد نظر داشته باشند. این روزها اخبار مختلفی در مورد به هم خوردن روابط تجاری میان آمریکا و چین، عدم قطعیت برکسیت و وضعیت عربستان به گوش می‌رسد و همین باعث آشفته شدن بازار سهام شده است

قیمت نفت نیز امروز تحت تأثیر پایین آمدن سرعت رشد جهانی اقتصاد، ۲.۶ درصد کاهش داشته است. یک شرکت سرمایه‌گذاری در صنعت هتل‌داری نیز با کاهش ۳.۳۴ درصدی در ارزش سهام در دسته‌بندی شرکت‌هایی با بیشترین میزان کاهش ارزش ارز قرار گرفت. به گفته‌ی مدیرعامل یکی از شرکت‌ها، هتل‌های آمریکایی به دلیل سیاست‌های جدید ترامپ با کاهش شدید مسافران بین‌المللی روبه‌رو شده‌اند.

TESLA,INC

بیشترین افزایش در ارزش سهام مربوط به شرکت نتفلیکس بود که در ابتدای روز ۱۰ درصد افزایش و در پایان روز ۵.۲۸ درصد رشد داشت. سهام مربوط به شرکت های فناوری نیز وضعیت چندان خوبی نداشتند. فیسبوک، آمازون و Akamai Technologies رشد کمی داشتند، سهام شرکت‌های آلفابت، انویدیا و ادوبی نیز کاهش قیمت اندکی را تجربه کرده‌اند.

منبع:زومیت

نظرات بینندگان