arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۶۰۰۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۲۰ - ۲۶ مهر ۱۳۹۷

آخوندی خواستار ورود مجلس به اظهار نظر سخنگوی شورای نگهبان شد

وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار ورود مجلس به اظهارنظر سخنگوی شورای نگهبان در خصوص لایحه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم شد و در بخشی از این نامه آمده است: نحوه بیان سخنگوی این شورا این‌گونه بود که گویا هیات نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام جانشین مقام رهبری است، اختیارات ایشان را دارا و اقتدار لازم برای توقف لوایح مصوب را با وجود نظر دولت و مجلس و پس از اعلام عدم مغایرت آنها با شرع و قانون اساسی از شورای نگهبان را دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در نامه «عباس آخوندی» به لاریجانی آمده است: «اخیرا در جریان رسیدگی به لوایح مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، سخنگوی شورای محترم نگهبان مطلبی را اعلام داشت که جای تأمل فراوان دارد.»
«نحوه بیان سخنگوی این شورا این‌گونه بود که گویا هیات نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام جانشین مقام رهبری است، اختیارات ایشان را دارا و اقتدار لازم برای توقف لوایح مصوب را با وجود نظر دولت و مجلس و پس از اعلام عدم مغایرت آنها با شرع و قانون اساسی از شورای نگهان را دارد.»
«در واقع با این اعلام رکن جدیدی در ارکان حاکمیت در جمهوری اسلامی ایران فراتر از قانون اساسی تعریف شده است که مسبوق به سابقه نیست.»
«از این رو مطلبی را به شرح پیوست تنظیم کردم که جهت استحضار تقدیم می‌گردد. البته با توجه به تاثیر مستقیم که موضوع بر حقوق عمومی دارد، آن را انتشار نیز داده‌ام.»

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
خسرو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
0
0
اولاً به ایشون چه مربوط؟! ثانیاً سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبری، بر اساس ماده 110 قانون اساسی، حکم قانون رو داره و لازم الاجراست. این همه شانتاژ رسانه‌ای، نشون می‌ده مسأله چیز دیگه‌ای هست.
عباسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
0
0
بازی با افکار عمومی...
در زمانی که عدم کفایت اثبات شده، دارند.
sina
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۷
0
0
آقای آخوندی محترم، شما به فکر جاده های مرگ، تاخیرهای وحشتناک پروازها و مسافران سوخته قطار باشید! بگذارید مسئولان امر در این لایحه ورود کنند مثل آقای امیری و دیگران!
نظرات بینندگان