arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۴۳۶۵۱۷
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۶ - ۲۹ مهر ۱۳۹۷

جان باختن ۲ شهروند کرجی با تاریکی معابر

طی چند روز گذشته فقدان روشنایی در این محل‌ها باعث برخورد خودروی ۲۰۶ با دو شهروند شد که در نهایت هر دوی آنها فوت کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

عضو شورای شهر کرج گفت: وضعیت روشنایی بلوار شهید ناصربخت و بلوار شهرک یاس مناسب نیست.

به گزارش ایسنا، محمد نبیونی در جلسه امروز یکشنبه 29 مهرماه شورای شهر کرج اظهار کرد: تاکنون بارها در خصوص وضعیت نامناسب بلوار شهید ناصربخت و بلوار شهرک یاس تذکر داده شده ولی نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی ادامه داد: طی چند روز گذشته فقدان روشنایی در این محل‌ها باعث برخورد خودروی ۲۰۶ با دو شهروند شد که در نهایت هر دوی آنها فوت کردند. باید ایمنی معابر پرتردد شهر افزایش یابد و به تامین روشنایی آنها بیش از پیش توجه شود تا کمتر شاهد وقوع این اتفاقات ناگوار باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از فوت یکی از کارکنان سازمان مدیریت پسماند خبر داد و افزود: این فرد به دلیل استفاده نامناسب از وسیله نقلیه حمل زباله جان خود را از دست داده است. بر اساس قراردادها، استفاده از وسایل نقلیه ایمن وظیفه پیمانکاران است و این موضوع باید پیگیری شود.

عضو شورای شهر کرج نیز بر ضرورت حذف زوائد بصری در مناطق مختلف شهر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، رحیم خستور در جلسه امروز یکشنبه 29 مهرماه شورای شهر کرج، اظهارکرد: طی چند روز گذشته 200 تابلوی تبلیغاتی از سطح شهر جمع آوری شده است. عمده این تابلوها از بلوار شورا، خیابان شریعتی، مطهری و بلوار ماهان جمع آوری شده‌اند ولی هنوز 250 تابلوی غیر ضروری و به بیان دیگر غیر قانونی در شهر وجود دارد که باید جمع آوری شود.

وی توضیح داد: بدون شک زیبایی بصری شهر نقش به سزایی در کاهش جرایم، حفظ آرامش شهروندان و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد. بسیاری از تابلوهای تبلیغاتی شهر صرفاً با هدف درآمدزایی فعال شده‌اند و به هیچ وجه دردی از نیازهای فرهنگی شهر دوا نمی‌کند.

این مسئول توضیح داد: تعدد این تابلوها از طریق برخی ارگان‌ها اجاره داده می‌شود که باعث ارزان فروشی هزینه تبلیغات و کاهش درآمد شهرداری در این حوزه شده است.

وی اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر همه چیز در جامعه بر اساس عقل معاش و پول سنجیده می‌شود که این روند به هیچ وجه نتیجه خوبی ندارد. باید اقدامات لازم برای ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی غیرقانونی و غیرضروری شهر صورت بگیرد تا چهره شهر اندکی باز شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر 450 تابلوی تبلیغاتی در شهر فعال است که تعداد زیادی در اختیار دستگاه‌ها و ارگان‌هایی غیر از شهرداری هستند، بنابراین ساماندهی آنها نیازمند برگزاری جلسات مشترک با روسای این سازمان‌ها است.

در ادامه این جسله فریده بزنی با اشاره به وجود مشاغل کاذب در برخی مناطق شهر افزود: مشاغل کاذب در برخی مناطق مثل منطقه 5 ،2 و 11 هم برای شهروندان و هم برای صاحبان صنوف دردسر ساز شده است. خوشبختانه با تعامل مناسب شهرداری و شورا، بازارچه پونه مجدداً راه اندازی شد و دستفروشان آن منطقه برای کسب درآمد در غرفه‌های این بازارچه مستقل شده‌اند؛ ولی هنوز فعالیت برخی مشاغل کاذب در آن محدوده مشاهده می‌شود.

در ادامه این جلسه عباس زارع هم بر ضرورت ارائه گزارش شش ماهه درآمد و هزینه شهرداری توسط ذی حساب تاکید کرد و گفت: این اقدام در راستای شفاف سازی وضعیت درآمدی و هزینه کرد شهرداری و ارائه آن به مردم ضروری است.

رییس شورای شهر گفت: علاوه بر این با توجه به انتخاب جدید شهردار توسط شورا لازم است اگر بودجه امسال اصلاحیه ‌لازم دارد زودتر انجام شود چون به ماه‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم.

در نود و هفتمین جلسه شورای شهر کرج، تعداد کمیسیون‌ها از ۵ به ۹ و تعداد اعضای کمیسیون‌ها از ۷ به ۵ نفر تغییر پیدا کرد.

نظرات بینندگان